40 lat MURATORA - co robimy?

Archiwum Czw. 21.09.2023 11:07:48
21
wrz 2023

W 2023 roku przypada 40-lecie MURATORA. Marka Murator to przede wszystkim poczytny magazyn – ceniony zwłaszcza przez osoby planujące remont i budowę oraz specjalistów związanych z tą branżą. Murator to także ciekawe projekty domów, dostosowane do zróżnicowanych potrzeb inwestorów. Czym dokładnie zajmuje się MURATOR?

 

MURATOR – nieprzypadkowe pochodzenie nazwy

Początki MURATORA sięgają 1983 roku. Wtedy to Aleksander Paszyński, Zygmunt Stępiński i Lech Stefański postanowili stworzyć markę, która pomoże Polakom w samodzielnym rozwiązywaniu problemów związanych z remontem czy budową domu. Znaleźli oni w XIX-wiecznej encyklopedii słowo, jakim określano grupy średniowiecznych rzemieślników budujących gotyckie katedry. Byli to Muratorzy. Przez kolejne dekady MURATOR ewoluował, coraz bardziej poszerzając zakres swojej działalności. Współcześnie jest on jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek, związanych z szeroko pojętym budownictwem.

 

Miesięcznik MURATORA – rzetelna wiedza dla inwestorów

Czołowym produktem MURATORA jest jego miesięcznik. Pierwsze wydanie, które trafiło na rynek w styczniu 1983 roku, liczyło sobie 64 strony. Od tamtej pory powstało blisko 500 numerów tego czasopisma, stanowiącego cenne wsparcie dla inwestorów. Można kupować je w formie drukowanej bądź zamówić subskrypcję, czytając miesięcznik online. W kolejnych wydaniach znajdują się aktualności dotyczące branży budowlanej – najnowsze przepisy czy trendy. To również prezentacje wielu ciekawych projektów domów o zróżnicowanej stylistyce. Dzięki lekturze MURATORA można dowiedzieć się, jak przeprowadzić remont, budowę czy wykonać różne instalacje. W swoich artykułach specjaliści podpowiadają też, jak urządzić i zadbać o teren wokół budynku. Nie brakuje tu także cennych rad z zakresu prawa i finansów, które pomogą w zarządzaniu budżetem przeznaczonym na planowaną inwestycję.

 

Projekty MURATOR – sposób na wygodny i energooszczędny dom

Chcesz kupić projekt domu? W katalogu na stronie https://projekty.muratordom.pl czekają na Ciebie tysiące gotowych propozycji – projekty domów które pozwolą Ci na realizację marzeń o budowie. Znajdziesz tam plany architektoniczne budynków mieszkalnych, gospodarczych, usługowych i rolniczych o zróżnicowanym metrażu, liczbie kondygnacji i stylistyce. Dzięki temu łatwo dopasujesz je do swoich wymagań, możliwości finansowych czy swojej działki. Przeglądając projekty, możesz zapoznać się także z wizualizacjami i zdjęciami z realizacji, co pomoże Ci w podjęciu optymalnej decyzji.

 

MURATOR w sieci – ciekawe filmy i społeczność

MURATOR dostosowuje się do zmian zachodzących w społeczeństwie. Z myślą o zwolennikach poszukiwania wiedzy w internecie powstał kanał Murator TV, dostępny na YouTube. Umieszczono tam kilkaset filmów z poradami, inspiracjami i wskazówkami przydatnymi dla osób planujących remont bądź budowę. Na Facebooku natomiast uruchomiono grupę „Gdybym budował drugi raz”. Znajdują się tam merytoryczne porady na tematy okołobudowlane i remontowe, które pomagają inwestorom uniknąć typowych błędów w trakcie realizacji przedsięwzięcia.

 

Projekt M245 - Trafna decyzja (etap II) z kolekcji Muratora, arch. Ewa Dziewiątkowska

Nie znasz jeszcze MURATORA? Jego 40-letnie to doskonała okazja, aby bliżej przyjrzeć się tej marce. Bez względu na to, czy w Twojej głowie dopiero krystalizuje się plan inwestycji, czy może jesteś już w trakcie prac – w miesięcznikach oraz na stronie internetowej MURATORA odkryjesz wartościowe wskazówki. Dzięki nim łatwiej przeprowadzisz planowane roboty oraz zminimalizujesz ryzyko pomyłek, ograniczając w ten sposób swój stres i zbędne wydatki.

Tekst sponsorowany: Gotowe projekty domów od MURATORA - projekty.muratordom.pl