Cera mieszana - postaw na właściwą pielęgnację

Archiwum Pon. 25.09.2023 14:10:10
25
wrz 2023

Skóra mieszana wydaje się bardzo trudna w pielęgnacji. Wynika to z faktu, że jest tłusta w strefie T, czyli w miejscu czoła, nosa i brody. W pozostałych miejscach może być sucha czy łuszcząca się bądź też normalna. Pewne jest to, że dzięki odpowiedniej ochronie można poprawić jej stan i sprawić, że będzie zachwycać.

Demakijaż ma znaczenie

Każdy typ skóry wymaga szczególnej pielęgnacji. Jednocześnie małe błędy mogą znacząco odbić się na jej stanie i spowodować powstanie nowych niedoskonałości czy krost. Jednym z najczęstszych błędów w rutynie pielęgnacyjnej jest niewłaściwie wykonany demakijaż bądź też nie wykonany w ogóle. Warto zdawać sobie sprawę, że nie zmyty make up przyśpiesza starzenie się skóry, a przy tym powoduje uszkodzenie warstwy hydrolipidowej. Aby do tego nie doszło, wystarczy tylko płyn micelarny, który usuwa makijaż, ale też zanieczyszczenia i do tego oczyszcza skórę z nadmiaru sebum. Kolejną jego zaletą jest fakt, że sprawdzi się do każdego typu skóry. Przypominamy, że płynu micelarnego powinniście też używać o poranku do oczyszczenia skóry z zanieczyszczeń, które powstały w nocy.

Rutyna pielęgnacyjna cery mieszanej


Skoro już wiecie jak powinien wyglądać demakijaż, to czas przejść do mycia skóry. Na początek należy opłukać ją zimną wodą, by pobudzić krążenie krwi. W ten prosty sposób skóra będzie lepiej przyjmować substancje odżywcze z kosmetyków. Następnie nakładamy na skórę delikatny żel lub piankę. Zwróćcie uwagę na skład. Warto wybrać kosmetyk z dodatkiem choćby niacynamidu, który reguluje pracę gruczołów łojowych, ale też działa antybakteryjnie i przyśpiesza proces gojenia się zmian skórnych, a do tego wszystkiego pozwala utrzymać właściwy poziom nawilżenia. Możecie także wybrać kosmetyk z dodatkiem aloesu, który oczyszcza i łagodzi podrażnienia, ale też ma działanie przeciwzapalne. A jeżeli chcecie jeszcze utrzymać prawidłowe pH skóry, to postawcie na żel myjący z ogórkiem. Nawilżanie cery mieszanej to kolejny etap codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Możemy Wam polecić krem z dodatkiem kwasu hialuronowego, który doskonale nawilża, ale nie powoduje przetłuszczania się skóry. Dzięki niewielkim cząsteczkom wnika w głębokie warstwy skóry i ją nawadnia. Zapobiega też utracie wody. Aby efekt nawilżania był jeszcze lepszy, najpierw możecie zastosować serum, a po 20 minutach krem. Raz w tygodniu powinno się także wykonywać peeling, który usunie martwy naskórek, ale i dogłębnie oczyści pory. Jednocześnie przypominamy, że peeling mechaniczny może być zbyt mocny. Dlatego też zdecydowanie lepiej jest sięgnąć po ten enzymatyczny choćby z papają. A jak powinna wyglądać wieczorna rutyna pielęgnacyjna? Oczywiście należy umyć skórę i nałożyć tonik z ogórkiem. A następnie można zastosować serum z retinolem, który delikatnie złuszcza naskórek i wzmacnia skórę. Po 20 minutach trzeba jeszcze zaaplikować krem. W ten sposób uzyskacie najlepszy efekt.

Zdrowa dieta - czas na zmianę nawyków żywieniowych

Zdrowa dieta to podstawa zdrowego stylu życia. Jednocześnie ma ona wpływ na stan skóry. Stąd też całkowicie należy zrezygnować z jedzenia produktów śmieciowych, czyli jedzenia fast food. Dieta powinna być oparta na dużej ilości świeżych warzyw oraz owoców. Trzeba jeszcze zwiększyć podaż ryb, które są źródłem kwasów Omega-3 i Omega-6. Poza jedzeniem naturalnych produktów trzeba jeszcze nawadniać organizm. Warto sięgnąć po świeżo wyciskane soki, a także pić wodę niegazowaną.