Kino

Film „Ulmowie. Błogosławiona Rodzina” na ekranie Kina Łuków

Łuków Wt. 26.09.2023 08:15:37
26
wrz 2023

Na ekranie Kina Łuków od 29 września do 5 października będzie można zobaczyć polski film „Ulmowie. Błogosławiona rodzina”. Jest to opowieść o niezwykłej rodzinie, która w świecie pełnym przemocy i nienawiści, nie bała się kochać.

Film „Ulmowie. Błogosławiona rodzina” to historia rodziny z Markowej na Podkarpaciu, która w całości: mąż, żona i siedmioro dzieci, w tym jedno nienarodzone, została zamordowana w czasie II wojny światowej przez Niemców w wyniku donosu o tym, że ukrywają oni dwie żydowskie rodziny. Film powstawał blisko 20 lat. Pretekstem do zakończenia prac stało się jedno z najbardziej niezwykłych wydarzeń w historii Kościoła. Po raz pierwszy na ołtarze trafiła cała rodzina, w tym nienarodzone dziecko. Odbyło się to 10 września 2023 roku.

„Ulmowie. Błogosławiona rodzina” nie jest już w pierwszej kolejności filmem o zbrodni i nienawiści, lecz o nadziei i miłosierdziu. Jest opowieścią o dobru, które pokonuje zło, o sensie poświęcenia oraz o człowieczeństwie, które triumfuje.

W repertuarze Kina Łuków film „Ulmowie. Błogosławiona rodzina” będzie wyświetlany w dniach od 29 września do 5 października o godz. 16.45. Jest też możliwość wyświetlania filmu dla grup zorganizowanych, które mogą zamówić specjalny seans w dogodnym dla siebie terminie.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.