Kino

Nowy tydzień w Kinie Łuków

Łuków Pt. 17.11.2023 08:13:15
17
lis 2023

„Różyczka 2”, „Uwierz w Mikołaja”, „Pati i klątwa Posejdona”, „Ania z Zielonego Wzgórza” oraz „Życzenie” – to filmy, które obejrzymy na ekranie Kina Łuków w tygodniu od 17 d 23 listopada.

„Różyczka 2” to dramat produkcji polskiej z 2023 roku. Jest to nieoczywista kontynuacja obrazu, który 13 lat temu nagrodzono trzema Złotymi Lwami na festiwalu w Gdyni oraz Orłem za najlepszą rolę męską. W tytułową rolę ponownie wcieliła się Magdalena Boczarska, przed którą twórcy postawili zadanie zagrania równocześnie matki oraz córki i to w trzech stylizacjach. Joanna Warczewska (Magdalena Boczarska) ma wszystko: wielką miłość i świetnie rozwijającą się karierę. To poukładane życie w jednej chwili burzy jednak zamach terrorystyczny, w którym ginie jej ukochany mąż. Kiedy los daje Joannie nową życiową szansę, dosięga ją kolejny cios. Ktoś wysyła zdjęcia i dokumenty kompromitujące jej rodzinę, żądając setek tysięcy euro w zamian za milczenie. Joanna decyduje się na własną rękę zmierzyć z szantażystą i z prawdą o własnej przeszłości. Gotowa jest zaryzykować wszystko, by odzyskać kontrolę nad swoim życiem i rozwikłać skomplikowaną intrygę, w którą została wciągnięta. Jaką rolę w tej dramatycznej grze odegrają tajemniczy agent, wpływowy polityk i przyjaciel z przeszłości? Jej wynik może mieć wpływ na losy milionów, a czas nie działa na korzyść Joanny.

„Różyczka 2” w Kinie Łuków w dniach od 17 do 23 listopada o godz. 20:15. Czas: 1 godz. 46 minut.

„Uwierz w Mikołaja” to komedia świąteczna produkcji polskiej z 2023 roku. Mamy nowy przepis na cudowne Święta Bożego Narodzenia! Zrób sobie najlepszy prezent na Gwiazdkę i przyjdź do Kina Łuków na polską komedię świąteczną „Uwierz w Mikołaja”. Uwierz w Mikołaja i baw się znakomicie w towarzystwie: Aleksandry Grabowskiej, Agnieszki Więdłochy, Doroty Kolak, Teresy Lipowskiej, Antoniego Pawlickiego, Grzegorza Daukszewicza, Cezarego Żaka, Mateusza Janickiego i wielu innych, wspaniałych gwiazd. Agnieszka z powodu gwałtownej śnieżycy zostaje odcięta od reszty świata w urokliwej górskiej chatce, a na jej drodze pojawia się tajemniczy i przystojny mężczyzna w stroju Świętego Mikołaja. Pięcioletnia Zosia wraz ze swoją mamą, mimo kiepskiej sytuacji finansowej, próbują przygotować tradycyjną rodzinną wigilię, a pomóc im w tym może Robert – pełniący służbę w Święta samotny policjant, który z czystej potrzeby serca chce dla kogoś zrobić coś dobrego. Ten magiczny czas to również szansa, aby pewien mężczyzna ponownie spędził Boże Narodzenie ze swoją ukochaną z dawnych lat – o ile oczywiście kobieta jego życia znajdzie chwilę spokoju, mając pod opieką zwariowanych i nieobliczalnych pensjonariuszy domu opieki „Happy End”. Niech zwycięży magia świąt i magia miłości!

„Uwierz w Mikołaja” w Kinie Łuków w dniach od 17 do 23 listopada o godz. 18:00. Czas: 1 godz. 36 minut.„Pati i klątwa Posejdona”
to animacja produkcji francuskiej z 2022 roku. Mieszkańcy portowego miasteczka Yolcos w starożytnej Grecji, wiodą spokojny żywot, dopóki nie spotyka ich gniew Posejdona, boga mórz, żeglarzy i rybaków. Na ratunek miastu przychodzi młoda, żądna przygód mysz i kot, który ją adoptował. Ruszają na pomoc staremu Jasonowi i jego Argonautom, próbując ocalić mieszkańców i miasto. To znacznie więcej niż pomocny gest, operacja ostatecznie doprowadzi ich do zmierzenia się z najniebezpieczniejszymi mitycznymi stworzeniami z mitologii i przezwyciężenia wielu niebezpieczeństw.

„Pati i klątwa Posejdona” w Kinie Łuków
w dniach od 17 do 23 listopada o godz. 14:45. Czas: 1 godz. 35 minut.„Ania z Zielonego Wzgórza” to film familijny produkcji łotewskiej z 2023 roku. „Moje życie jest prawdziwym cmentarzem nadziei” – mawia rudowłosa Ania. Przynajmniej do czasu, gdy trafia do domu Maryli i Mateusza, starszego rodzeństwa, które zapragnęło adoptować chłopca. Przyjazd Ani nazwali straszną pomyłką władz sierocińca. Energiczna, pomysłowa i niekiedy teatralna Ania szybko zdobywa serce Mateusza, ale Maryla jest wobec niej bardziej surowa. W końcu to się zmieni. Ania będzie miała prawdziwy dom pełen miłości i przyjaźni.

„Ania z Zielonego Wzgórza” w Kinie Łuków w dniach od 17 do 21 listopada o godz. 16:30. Czas: 1 godz. 21 minut.
„Życzenie” to animacja produkcji amerykańskiej z 2023 roku. Animowana komedia muzyczna od Walt Disney Animation Studios zaprasza widzów do magicznego królestwa Rosas, którego władca posiada moc spełniania życzeń. Młoda dziewczyna Asha wypowiada życzenie tak potężne, że odpowiada na nie kosmiczna siła - gwiazdka o ogromnej mocy. Asha, jej wierny towarzysz koziołek Valentino i gwiazdka wspólnie stawiają czoła najgroźniejszemu wrogowi - władcy Rosas, królowi Magnifiko. Czy ocalą swoją społeczność i udowodnią, że kiedy wola jednego odważnego człowieka łączy się z magią gwiazd mogą wydarzyć się cudowne rzeczy?

„Życzenie” w Kinie Łuków w dniach od 22 do 23 listopada o godz. 16:30. Czas: 1 godz. 32 minuty.
Bilety na wszystkie filmy można kupić w kasie Kina Łuków oraz on-line.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.