Kino

Ostatni tydzień lutego w Kinie Łuków

Łuków Pt. 23.02.2024 15:45:22
23
lut 2024

W nowym kinowym tygodniu, od 23 do 29 lutego, na ekranie Kina Łuków zobaczymy cztery filmy: „Kos”, „Sami swoi. Początek”, „Emma i czarny jaguar” oraz „Katak. Podwodna przygoda”.

„Kos” to film historyczny produkcji polskiej z 2023 roku. To ostra jak szabla, porywająca i nowoczesna, wypełniona wartką akcją i emocjami uniwersalna opowieść o ludziach, którzy w imię wolności i równości, pokonali wzajemne uprzedzenia i dzielące ich różnice. Jest wiosna 1794 roku, w Polsce wrze. Do kraju wraca generał Tadeusz „Kos” Kościuszko, który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów. Towarzyszy mu wierny przyjaciel i były niewolnik, Domingo. Tropem Kościuszki, wraz z listem gończym, podąża bezlitosny rosyjski rotmistrz Dunin, który za wszelką cenę chce schwytać generała, zanim ten wywoła narodową rebelię. W tym samym czasie młody chłop, Ignac, szlachecki bękart, marzy o nadaniu herbu i majątku przez swojego nieprawego rodzica, Duchnowskiego, który tuż przed śmiercią uwzględnia go w testamencie. Gdy ojciec umiera, chłopak musi uciekać przed swoim przyrodnim bratem Stanisławem, który nie chce dopuścić do realizacji ojcowskiej woli. Ignac kradnie testament i ma tylko dwa dni, aby stawić się z nim przed sądem i udowodnić swój tytuł szlachecki. W trakcie ucieczki spotyka na swojej drodze Domingo. Między mężczyznami tworzy się silna więź porozumienia, mimo że obaj nie znają nawzajem swojego języka. Razem trafiają do dworku Pułkownikowej, gdzie Kościuszko ukrywa się, czekając na negocjacje z magnatami. Kos jest nieufny wobec Ignaca i trzyma go w areszcie, jednak w decydującym momencie to właśnie w rękach niepozornego szlacheckiego bękarta będą leżały losy powstania. Gdy nadejdzie chwila próby, Ignac będzie musiał wybrać – czy dalej podążać za swoim herbowym marzeniem i dziedzictwem ojca, czy też przyłączyć się do Kościuszki i walczyć z nim o najwyższą stawkę.

„Kos” w dniach 23-24 i 27-29 lutego o godz. 20:15 oraz w dniu 25 lutego o godz. 20:30. Czas: 1 godz. 58 minut.„Sami swoi. Początek”
to komedia produkcji polskiej z 2024 roku. Opowiada o losach rodów Kargulów i Pawlaków przed przesiedleniem z Kresów na Ziemie Odzyskane. Kto zaczął Pawlak czy Kargul? Dowiecie się tego w Kinie Łuków! Już 16 lutego na duże ekrany wchodzi film „Sami swoi. Początek”, który zabierze widzów w podróż do dzieciństwa i młodości bohaterów kultowej trylogii „Sami swoi”. Pawlak i Kargul przed trafieniem na Ziemie Odzyskane byli sąsiadami we wsi na Podolu. I już wtedy było to wybuchowe sąsiedztwo... „Sami swoi. Początek” to barwna opowieść, w której drobne złośliwości przeplatają się z życiowymi kamieniami milowymi. Charakterne postaci w połączeniu z wielką historią w tle zabiorą widza w sentymentalną, ale też porywającą i pełną humoru podróż.

„Sami swoi. Początek” w dniach 23-24 i 27-29 lutego o godz. 18:00 oraz w dniu 25 lutego o godz. 18:30. Czas: 1 godz. 58 minut.„Emma i czarny jaguar” to film familijny produkcji francuskiej z 2024 roku. Jest to pasjonująca wyprawa do serca Amazonii, gdzie w przepięknych okolicznościach przyrody rozkwita niezwykła przyjaźń dorastającej dziewczynki i czarnego jaguara. Połączeni zdumiewającą więzią przyjaciele, dadzą wszystkim niezapomnianą lekcję zaufania, szacunku i ekologii oraz pokażą, że przyszłość planety i ochrona dóbr naturalnych jest jak nigdy w naszych rękach. Sympatyczna Emma dorasta w amazońskiej dżungli, mając za towarzysza przygód i zabaw Hope – małego czarnego jaguarka. Niestety, ich piękna i zażyła relacja kończy się wraz z przeprowadzką dziewczynki do Nowego Jorku. Z dala od rodzinnych stron, Emma nie przestaje jednak marzyć o powrocie do deszczowych lasów i ukochanego zwierzaka. Mijają lata. Nastoletnia już Emma, która z czasem przyzwyczaiła się do życia w wielkim mieście, odkrywa, że amazońskiej puszczy zagrażają okrutni łowcy zwierząt. Nie wahając się ani chwili, dziewczynka wyrusza do krainy dzieciństwa, aby uratować swojego przyjaciela. Pomaga jej w tym przebojowa nauczycielka biologii – pani Anja. Razem zrobią wszystko, by odnaleźć Hope i ocalić jaguara przed tymi, którzy dla zysku nie zawahają się zniszczyć dzikiej przyrody.

„Emma i czarny jaguar” w dniach 23-24 i 27-29 lutego o godz. 16:15 oraz w dniu 25 lutego o godz. 15:00. Czas: 1 godz. 40 minut.„Katak. Podwodna przygoda” to animacja produkcji kanadyjskiej z 2023 roku. Katak bardzo chce dorosnąć, ale nadal wygląda młodziej od rówieśników. Do tego mało kto wierzy, że jest samodzielny. Aby udowodnić swoją wartość, wyruszy w niezwykłą oceaniczną podróż, która obróci jego życie do góry nogami. Nadszedł czas, aby podbić wielką północ! Katak należy do białuchów. Ich nazwa wywodzi się od białego koloru ciała, który zyskują z wiekiem. Niestety jako jedyny ze swoich rówieśników, Katak jest dalej cały szary. Aby udowodnić całej gromadzie, że nie jest już dzieckiem, i spełnić życzenie swojej babci, wyrusza na północ w poszukiwaniu swojego dziadka. Dzielny Katak połączy siły z natrętnym, ale przezabawnym jesiotrem i przekona się, że warto było ćwiczyć nurkowanie. Podczas swojej przygody na biegunie północnym pozna siłę rodziny i wreszcie poczuje się wśród bliskich jak ryba w wodzie! „Katak. Podwodna przygoda” to nie tylko przygodowa opowieść o zaufaniu i dorastaniu, ale także przypomnienie o unikalności naszych oceanów i emocjonująca podróż na skraj świata.

„Katak. Podwodna przygoda” w dniach 23-24 i 27-29 lutego o godz. 14:45 oraz w dniu 25 lutego o godz. 13:30. Czas: 1 godz. 22 minuty.
Bilety na wszystkie filmy można kupić w kasie Kina Łuków oraz on-line.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Do kos Pt. 23.02.2024 17:39:08

Kos opieka po zawale.Kos w kinie.Pan Koss. Kos ptokach.