Łuków

10-lecie Ruchu Szensztackiego w łukowskiej Kolegiacie

Kościół Śr. 13.09.2023 09:45:47
13
wrz 2023

Mija właśnie 10 lat od momentu, kiedy to w parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie powstał pierwszy Krąg Maryjny. Z tej okazji w poniedziałek, 18 września odbędzie się jubileuszowe spotkanie członków Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej.

Szensztat to Ruch Katolicki, którego celem jest wypełnianie Ewangelii Jezusa Chrystusa zgodnie z charyzmatem całego dzieła. Jego historia i przyniesione owoce dowodzą temu, że powstał on ze szczególnej inicjatywy Boga. Aby zrozumieć Szensztat, należy uwzględnić, że jest to ruch odnowy, miejsce łaski i oryginalna duchowość w Kościele. Ruch Szensztacki jest obecny w naszej diecezji od wielu lat. Kręgi Maryjne działają w wielu parafiach. Jeden krąg tworzy od 10 do 15 rodzin, które przyjmują w swoich domach kapliczkę z wizerunkiem Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.

W parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie pierwszy Krąg Maryjny powstał we wrześniu 2013 roku. Dziś takich kręgów jest 23. W poniedziałek, 18 września rodziny skupione w Apostolacie Matki Bożej Pielgrzymującej organizują uroczyste spotkanie, na którym podsumują to, co działo się przez minioną dekadę. Tego dnia odbędzie się również rozesłanie nowego, 24 kręgu. Będzie to Krąg Pielgrzymkowy. Jego zawiązanie jest owocem 43. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę.

Na uroczystość z okazji 10-lecia powstania Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej w łukowskiej Kolegiacie zaprasza koordynatorka Dorota Sójka.


Uroczystość z okazji 10-lecia powstania Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej w parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie w poniedziałek, 18 września. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 17.15 modlitwą różańcową. O godzinie 18.00 odprawiona zostanie Msza Święta z rozesłaniem 24 kręgu Maryjnego. Po wspólnej modlitwie będzie czas na agapę.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.