Łuków

11 i 12 ruszyły z Łukowa

03
sie 2023

Rankiem, 3 sierpnia wyruszyły na pielgrzymkę 2 łukowskie grupy 11 i 12. Jak co roku, pątników odprowadza wiele osób. Idą na Jasną Górą z modlitwą i śpiewem.

Pielgrzymi z Łukowa i okolic dołączyli dziś, 3 sierpnia do 43. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Rankiem wszyscy spotkali się na Mszy Świętej w kościele Przemienienia Pańskiego. Po wysłuchania Słowa Bożego, po wspólnej modlitwie i po błogosławieństwie udzielonym przez kapłanów, wszyscy razem wyruszyli na szlak.
Z Łukowa na na 43. Pieszą Pielgrzymkę Podlaską wyruszą dwie grupy: 11 i 12. Grupę 11 tworzą pątnicy z dekanatu łukowskiego I. Liczy ona na wyjściu sto osób. Prowadzi ich ksiądz Mateusz Kopeć. Grupa nr 12 to grupa z dekanatu łukowskiego II, do której zapisało się 80 osób, i której przewodniczy ksiądz Radosław Osipacz.

Obie łukowskie grupy są już w drodze. Odprowadza ich tradycyjnie wiele osób, które razem z pielgrzymami pokonują kolejne odcinki. Część odprowadza pielgrzymów do Świderek, część do Wojcieszkowa, a część aż na pierwszy nocleg, czyli do Woli Gułowskiej.

43. Piesza Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę ruszyła. 31 lipca na szlaku pojawiła się pierwsza grupa z Włodawy. We wtorek 1 lipca dołączyły grupy z Białej Podlaskiej, Łosic i Zbuczyna. 2 sierpnia – z Siedlec, Międzyrzeca Podlaskiego, Komarówki Podlaskiej i Parczewa. A w czwartek 3 sierpnia wyruszyły grupy z Wilgi, Gończyc, Garwolina, Łaskarzewa, Radzynia Podlaskiego i Łukowa.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.