Łuków

43. PPP: wspólnie do Ciepielowa. Zdjęcia z poranka w Łagowie

06
sie 2023

Po nocy spędzonej w Czarnolesie, Łagowie i Eustachowie pątnicy 43 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę 6 sierpnia będą podążać do miejsca, w którym po raz pierwszy spotkają się obie kolumny: bialska i siedlecka, czyli do Ciepielowa. Nasza fotoreporterka Anna Kupińska była rano w Łagowie

5 sierpnia pielgrzymi z kolumny siedleckiej dotarli po południu do Czarnolasu, z kolumny bialskiej – do Łagowa i Eustachowa. Dzień zakończyli Apelem Jasnogórskim.6 sierpnia pątnicy spotkali się na Mszach Świętych. Wspólnie obchodzili Święto Przemienienia Pańskiego. Część grup z kolumny bialskiej modliła się w kościele w Łagowie po czym rozpoczęli kolejny etap pielgrzymki.

Niedziela, będzie tym dniem, w którym po raz pierwszy spotkają się kolumny siedlecka i bialska. Miejscem spotkanie będzie Ciepielów. Kolumna siedlecka przebędzie dziś etap z Czarnolasu do Ciepielowa. Kolumna bialska - z Łagowa do Wielgiego. Pątnicy będą przechodzić przez parafie Zwoleń i Jasieniec Solecki. Dziś obie kolumny: siedlecka i bialska wejdą już na jedną trasę, i wspólnie będą podążać na Jasną Górę.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.