Łuków

Artyści z Ukrainy i Belgii wystąpili w Łukowie

30
kwi 2024

Anastasiia Staroselska i Peter Van de Welde wystąpili w Łukowie na drugim koncercie tegorocznej, dwunastej już edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Koncert odbył się w minioną niedzielę, 28 kwietnia w kościele NMP Matki Kościoła.

Drugi z koncertów w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej odbył się w niedzielę, 28 kwietnia w kościele NMP Matki Kościoła. Na organach grał Peter Van de Welde z Belgii. Śpiewała - Anastasiia Staroselska – mezzosopran, z Ukrainy.

W połowie kwietnia rozpoczęła się w Łukowie XII edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Głównym organizatorem wydarzenia jest Łukowski Ośrodek Kultury. Partnerami: Województwo Lubelskie, Powiat Łukowski oraz Fundacja Wydźwięk Kultury. Wydarzenie bierze udział w Programie „Warto być Polakiem”, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego. Celem programu jest pielęgnowanie polskości i wartości patriotycznych przez mieszkańców województwa lubelskiego. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Mateusz Rzewuski.

W skład Komitetu Honorowego XII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie wchodzą: Ordynariusz Siedlecki JE Ks. Biskup Kazimierz Gurda, Proboszcz Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie Ks. Kanonik Andrzej Kieliszek, Proboszcz Parafii pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie Ks. Kanonik Krzysztof Stepczuk, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Starosta Łukowski Dariusz Szustek i Burmistrz Miasta Łuków Piotr Płudowski. Organizatorzy: Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie, Parafia pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie, Łukowski Ośrodek Kultury oraz Miasto Łuków. Mecenat wydarzenia: Nadleśnictwo Łuków oraz lokalni przedsiębiorcy. Patronat medialny: Katolickie Radio Podlasie oraz portal Podlasie24.pl.

Kolejny koncert zaplanowano na 19 maja.


informacja i zdjęcia: ŁOK
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Kto to Śr. 01.05.2024 00:49:40

Nawrócił się.Pod koniec kadencji zaczął się pokazywać jako. wielki katolik.Co się nie robi dla układów i pieniędzy.Gdzie tu honor.Kolenda po odwiedzinach i umizgi do seniorów pomogły.Starych można zwieść i oszukać.