Łuków

Dożynki Diecezjalne w Woli Gułowskiej

Kościół Czw. 24.08.2023 16:32:25
24
sie 2023

8 września, w Woli Gułowskiej w powiecie łukowskim odbędzie się coroczne diecezjalne święto plonów. Uroczystą mszę świętą pod przewodnictwem biskupa Grzegorza Suchodolskiego, zaplanowano w diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września o godzinie 12:00. Po zakończeniu Eucharystii, korowód dożynkowy przejdzie na miejsce dalszych obchodów.


Dożynki Diecezjalne rozpoczną się już o godz. 10:00. Zaplanowano występy artystyczne, prelekcje, ciekawe wystawy oraz  atrakcje dla dzieci. Przewidziano także przegląd wieńców i koron żniwnych.

Współorganizatorem wydarzenia jest gmina Górzno. To właśnie z Górzna przyjedzie orkiestra dęta oraz zespoły prezentujące się na scenie w programie artystycznym.

- Bardzo dziękuję wójtowi i gminie za współpracę. Jest za co dziękować Panu Bogu. Będzie z czego upiec chleb. Trzeba modlić się więc o następne udane plony, by chleb był sprawiedliwe dzielony i praca rolnika odpowiednio wynagradzana – mówił ksiądz Stanisław Chodźko diecezjalny duszpasterz rolników.


Uroczystą Mszę Świętą o godz. 12.00 transmitować będzie Katolickie Radio Podlasie. Natomiast już od godz. 10.00 przebieg uroczystości będzie można śledzić na kanale FARO.TV


zdj. archiwalne

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Jurek Pt. 08.09.2023 16:14:56

Super wydarzenie aby nigdy nie zanikło Pielęgnujmy swoją kulturę jest to Polska