Łuków

Droga Krzyżowa ulicami Łukowa

Kościół Pon. 11.04.2022 08:42:10
11
kwi 2022

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, ulicami Łukowa przeszła Pokutna Droga Krzyżowa. Odbyła się w Niedzielę Palmową. Jak mówił ksiądz proboszcz Andrzej Kieliszek, była to wspólna modlitwa przygotowująca nas na przyjście Zmartwychwstałego Chrystusa.

Uczestnicy Pokutnej Drogi Krzyżowej spotkali się najpierw na Mszy Świętej w kościele Przemienienia Pańskiego o godzinie 17.00. Po Eucharystii rozpoczęła się Droga Krzyżowa, której pierwsze stacje znajdowały się na Placu Narutowicza. Następnie wszyscy przeszli ulicami miasta do parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Po drodze, przy poszczególnych stacjach Drogi Krzyżowej modlono się i słuchano rozważań. Modlitwę poprowadził ksiądz Radosław Osipacz. W tym roku modlono się wspólnie w intencji pokoju na Ukrainie.

Pokutna Droga Krzyżowa odbywa się w Łukowie od 30 lat. Była pierwszą w kraju. Od początku jej głównym organizatorem jest Łukowskie Towarzystwo Regionalne im. Jana Stanisława Majewskiego na czele z prezesem Zbigniewem Pasikiem. W organizację tego wydarzenia angażują się różne wspólnoty działające we wszystkich łukowskich parafiach.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.