Garwolin

Górzno: w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II /ZDJĘCIA/

15
mar 2023

„Będziemy stali na straży obrony wiary katolickiej, wartości chrześcijańskich, a przede wszystkim na straży obrony autorytetu św. Jana Pawła II”- mówił wójt gminy Waldemar Sabak podczas spotkania przy pomniku święt Jana Pawła II w Górznie. Licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy chcieli w ten sposób zamanifestować swoją wiarą i stanąć w obronie dobrego imienia Wielkiego Polaka.

Poczty sztandarowe jednostek OSP i placówek oświatowych, strażacka orkiestra dęta, chór szkolny, przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich, strażacy, księża, młodzież i licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy Górzno wzięli udział w zorganizowanej 14 marca manifestacji wiary i wyrażenia kategorycznego sprzeciwu wobec formułowanych wobec papieża oskarżeń.

- Na zakończenie naszych rekolekcji parafialnych, spotkaliśmy się przy pomniku św. Jana Pawła II po to, by zamanifestować swoją wiarę, by stanąć też w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II, które w ostatnich dniach jest tak szargane, że my, jako wierzący nie możemy milczeć – mówił proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Górznie, ks prałat Jerzy Kalinka i dodał, Jan Paweł II będąc w Polsce podczas pierwszej pielgrzymki do ojczyzny jako papież, wołał na Pl. Piłsudskiego w Warszawie, modlił się, by „zstąpił Duch Twój i odnowi oblicze ziemi! Tej ziemi! Dzisiaj musimy tego ducha bronić, stawać w obronie wiary po to, by dobre imię św. Jana Pawła II nie było szkalowane, by ten, który z polskiej ziemi wyszedł, jako jeden z największych rodaków mógł przewodzić naszej pielgrzymce wiary.

Wójt gminy Górzno Waldemar Sabak mówił, że to spotkanie odbywa się w szczególnym czasie, gdy jesteśmy świadkami haniebnych ataków na postać św. Jana Pawła II, jednego z najwybitniejszych Polaków, któremu zawdzięczamy tak wiele, zawdzięczamy naszą wolność. - To osoba, która wniosła tak wiele nie tylko w życie naszej ojczyzny, ale w życie Europy i całego świata, postać, która była uwielbiana przez dzieci, dorosłych i młodzież, którą słuchali wierzący i niewierzący, który głosił miłość, prawdę i przeprowadził naszą ojczyznę przez trudny okres...- artykułował. Zwracając się do kanclerza Kurii ks. kan. Jana Babika, gospodarz gminy prosił o przekazanie bp Kazimierzowi Gurdzie zapewnienia, że mieszkańcy gminy Górzno „będą stali na straży obrony wiary katolickiej, wartości chrześcijańskich, a przede wszystkim na straży obrony autorytetu św. Jana Pawła II”.


Relacja Waldemara Jaronia3 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Janek Niedz. 19.03.2023 18:17:41

Czy w innych parafiach takie wiece poparcia organizowali?

Janina Śr. 15.03.2023 16:37:07

BRAWO, BRAWO, BRAWO

Parafianka Śr. 15.03.2023 17:27:20

Ksiądz Proboszcz i nasz Wójt to duet super gospodarzy i organizatorów. Jesteśmy dumni.