Łuków

IX Pieszy Rajd Powstańczy im. ks. Brzóski. Ruszyły zapisy

Kościół Czw. 11.01.2024 08:17:18
11
sty 2024

Do 19 stycznia trwają zapisy na IX Pieszy Rajd Powstańczy im. księdza Stanisława Brzóski. Odbędzie się on nocą z 26 na 27 stycznia. Będzie okazją do uczczenia 161. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Wydarzeniu patronują m.in. Katolickie Radio Podlasie oraz portal Podlasie24.pl.

Pieszy Rajd Powstańczy im. księdza Stanisława Brzóski to wydarzenie zapoczątkowane w 2016 roku przez Sławomira Smolaka i Roberta Wysokińskiego. Z roku na rok w rajdzie uczestniczyło coraz więcej osób. Tak było do czasów pandemii. Ostatnie dwie edycje rajdu odbywały się w zmienionej i ograniczonej liczbowo formule, ale w tym roku postanowiono powrócić do czasów sprzed pandemii i zaprosić do udziału w tym wydarzeniu wszystkich chętnych. Zapisy ruszyły. Potrwają do 19 stycznia.

Aby zapisać się na Pieszy Rajd Powstańczy im. księdza Stanisława Brzóski należy skorzystać z formularza, który jest dostępny na stronie internetowej gminy Łuków i jej profilu na Facebook’u. Należy też wpłacić wpisowe, które wynosi 35 złotych i obejmuje ubezpieczenie NNW, ciepły posiłek i napoje na zakończenie rajdu oraz pamiątkowy znaczek. Wpłat należy dokonywać na konto partnera organizacyjnego rajdu, którym jest Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków, o numerze: 17 2030 0045 1110 0000 0426 5180.

IX Pieszy Rajd Powstańczy im. księdza Stanisława Brzóski odbędzie się z 26 na 27 stycznia. Na rajd wyruszą dwie grupy. Jedna z Łukowa, druga z Wiśniewa. Obie spotkają się około północy przy pomniku księdza Brzóski w Jacie. Ostatnim punktem nocnego rajdu będzie spotkanie w rekonstruowanym obozie partyzanckim w Klimkach.
W tym roku organizatorami Pieszego Rajdu Powstańczego są gminy Łuków i Wiśniew. Partnerami wydarzenia: Koło Łuków Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Łukowskie Stowarzyszenie Rozwoju, Towarzystwo Przyrodniczo - Historyczne „Orlik”, jednostki OSP z Gręzówki, Wiśniewa i Zalesia oraz Nadleśnictwo Łuków.
Patronat medialny objęło m.in. Katolickie Radio Podlasie oraz portal Podlasie24.pl.

Regulamin zdjęcia: organizatorzy
AKup
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.