Łuków

Łuków: jubileusz ruchu Szensztackiego w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego

Kościół Wt. 19.01.2021 13:05:00
19
sty 2021

Mija właśnie dziesięć lat od chwili, kiedy w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie powstał pierwszy krąg, do którego trafiła kapliczka z obrazem Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Dziś kręgów jest 30. Zrzeszają blisko 400 rodzin.

6 stycznia 2011 roku zawiązał się w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie Ruch Szensztacki czyli Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej. Opiekunką pierwszego kręgu została Urszula Karwowska. Od tamtej pory ruch rośnie w siłę. Jest już Liga Rodzin i Liga Matek. Owocem działalności ruchu są Róże Różańcowe, czyli miejsca gdzie rodzice modlą się w intencji swoich dzieci. A kręgów, w których przyjmowana jest kapliczka z wizerunkiem Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, jest już 30. Skupiają blisko 400 rodzin. Koordynatorką ruchu w diecezji i parafii jest Dorota Goławska, a opiekunem duchownym ruchu ksiądz Łukasz Wardak.

W poniedziałek 18 stycznia członkowie Ruchu Szensztackiego spotkali się na wspólnej modlitwie. Razem uczcili 10-lecie powstania ruchu.

O tym co działo się w wczoraj w łukowskiej parafii opowiadają nam ksiądz proboszcz Andrzej Kieliszek, ksiądz Łukasz Wardak, Dorota Goławska, Urszula i Mirosław Karwowscy, Ewa Stępniewska i Edyta Bekulard. POSŁUCHAJZdjęcia: Ewa Zabłocka

AKup/DW
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.