Łuków

Łuków: Jubileuszowy Orszak Trzech Króli

Kościół Sob. 06.01.2024 20:51:41
06
sty 2024

Już po raz dziesiąty mieszkańcy Łukowa i okolic wzięli udział w Orszaku Trzech Króli. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w kościele Przemienienia Pańskiego. Po raz pierwszy podczas obchodów Święta Trzech Króli, kiedy dajemy świadectwo naszej wiary, odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz Jakuba, lektora z łukowskiej Kolegiaty, który zbiera fundusze na protezę ręki.

Orszak Trzech Króli zorganizowano w Łukowie już po raz dziesiąty. Organizacji tego wydarzenia podjęła się parafia Przemieniania Pańskiego z proboszczem Jerzym Cąkałą na czele. W prace organizacyjne, którymi koordynował Sławomir Smolak, włączyły się różne wspólnoty działające na terenie Łukowa, firmy i instytucje. Uwieńczeniem ich pracy był przemarsz Orszaku Trzech Króli w Uroczystość Objawienia Pańskiego, w sobotę 6 stycznia.

Orszak Trzech Króli rozpoczął się od Mszy Świętej odprawionej w łukowskiej Kolegiacie. Eucharystii przewodniczył ksiądz proboszcz Jerzy Cąkała, a homilię wygłosił ksiądz Tomasz Kostecki. Następnie na Placu Narutowicza zawiązany został Orszak. Jako pierwsza wyruszyła Święta Rodzina prowadzona przez Gwiazdę. W rolę Maryi i Józefa wcielili się Natalia i Paweł Mrozowie z synkiem Stasiem. Za Świętą Rodziną podążyli Trzej Królowie. W tym roku byli to Piotr Płudowski, Paweł Szychta i Jakub Bartnicki. W Orszaku nie zabrakło Aniołów, za które jak co roku przebrali się członkowie Wspólnoty Jan Chrzciciel. Były też barwne królewskie orszaki oraz legioniści.

Orszak zakończył się w amfiteatrze w parku miejskim. Tam odbył się pokłon Trzech Króli i wspólne kolędowanie z zespołem „Kumpele” z Gręzówki i Klubem Seniora „Raj”. Na zakończenie błogosławieństwa wszystkim, którzy wzięli udział w Orszaku Trzech Króli, udzielił ksiądz proboszcz Jerzy Cąkała.

W tym roku, po raz pierwszy, podczas Mszy Świętej oraz podczas Orszaku zbierane były pieniądze dla Jakuba, lektora z parafii Przemienienia Pańskiego, który zbiera na protezę ręki.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

3 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Król Sob. 06.01.2024 19:34:57

A gdzież był ten jeden król przez ostatnie 5 lat? I akurat przypadkiem w roku wyborczym nim został. Ach te przypadki.....

eh... Pon. 08.01.2024 06:57:19

Czego to on nie zrobi dla lansu

Qwerty Niedz. 07.01.2024 09:09:51

Taaaa, burmistrz przed wyborami stał się aktywnym mieszkańcem Łukowa, morsuje, przewodzi orszakowi, czego to człowiek nie zrobi dla poklasku