Łuków

Łuków: Msza Wieczerzy Pańskiej

Kościół Czw. 28.03.2024 21:41:48
28
mar 2024

W Wielki Czwartek wchodzimy do Wieczernika, aby stać się uczestnikami tajemnicy Eucharystii, którą ustanowił Zbawiciel. Dziękujemy też za ustanowienie Sakramentu Kapłaństwa. W czterech łukowskich parafiach Msze Wieczerzy Pańskiej odbywały się tego dnia o godzinie 18.00.

W Wielki Czwartek rozpoczęliśmy przeżywanie Triduum Paschalnego. To jedna uroczystość, która trwa trzy doby. Wieczorem w świątyniach odbywały się Msze Wieczerzy Pańskiej. Kościół NMP Matki Kościoła w Łukowie wypełnił się parafianami, którzy licznie przybyli, aby uczestniczyć w Eucharystii, podczas której przypomniano Ostatnią Wieczerzę oraz celebrowano ustanowienie Sakramentu Kapłaństwa. Mszy Świętej przewodniczył ksiądz proboszcz Krzysztof Stepczuk. Homilię wygłosił goszczący w parafii ksiądz Marcin Chruściel. Mówił o pięknie Eucharystii. O tym, że jest to ten moment, w którym do człowieka przychodzi sam Bóg. Zwracając się zaś do uczestników Eucharystii oraz do celebrujących ją kapłanów prosił, aby za każdym razem, kiedy są na Mszy Świętej celebrowali ją i uczestniczyli w niej tak, jak gdyby robili to po raz pierwszy. Albo ostatni.

Podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” zamilkły dzwony i organy. Po Komunii Świętej, Najświętszy Sakrament został przeniesiony do ołtarza adoracji, czyli tzw. Ciemnicy.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.