Łuków

Łuków: Wielkanocne Misterium w wykonaniu przedszkolaków

Kościół Czw. 21.03.2024 18:19:58
21
mar 2024

Dzieci z łukowskiego przedszkola prowadzonego przez siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Świętego Wincentego a’Paulo, wystąpiły w Wielkanocnym Misterium. Tym przedstawieniem przedszkolaki wprowadziły wszystkich w świąteczny czas oczekiwania na Święta Wielkiej Nocy.

Integracyjne Przedszkole prowadzone przez siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Świętego Wincentego a’Paulo działa w Łukowie już od 10 lat. Jak mówi nam siostra Barbara, dyrektor placówki, to właśnie ze względu na katolicki jej charakter, każde święta, to szczególny czas. Teraz taki nadszedł. I dlatego też najstarsze przedszkolaki, 5 i 6-latkowie, pod kierunkiem swoich wychowawczyń, wystąpiły w Wielkanocnym Misterium. Perfekcyjnie zagrały swoje role, przedstawiając czas od ukrzyżowania Chrystusa po jego Zmartwychwstanie.

Dzieci dały dwa przestawienia. Najpierw wystąpiły przed swoimi koleżankami i kolegami z młodszych grup, a popołudniu zaprezentowały się przed rodzicami, rodzeństwem i dziadkami. Oklaskom nie było końca.


zdjęcia: Michał Żurawski/podlasie24
film: Michał Żurawski
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.