Sport

Marek Saganowski odkrywał piłkarskie talenty w Łukowie

19
wrz 2023

Na murawie stadionu w Łukowie, w poniedziałkowe popołudnie 18 września, pojawiło się 32 ministrantów z Łukowa i Trzebieszowa. Brali oni udział w Turnieju Talentów SLO Marka Saganowskiego, piłkarza m.in. Legii Warszawa i byłego szkoleniowca Pogoni Siedlce.

Marek Saganowski, reprezentant Polski w piłce nożnej, były szkoleniowiec Pogoni Siedlce, a dziś trener Wisły Płock, razem ze swoją ekipą realizuje w diecezji siedleckiej projekt pod nazwą „Turniej Talentów Służby Liturgicznej Ołtarza”. Jest to projekt współfinansowany z ministerialnego programu „Sport dla Wszystkich”, w ramach którego zaplanowano trzy spotkania: w Radzyniu Podlaskim, Łukowie i Siedlcach. W Radzyniu Podlaskim turniej już się odbył. W poniedziałek 18 września ekipa szkoleniowców z Markiem Saganowski na czele pojawiła się w Łukowie. Wśród trenerów był m.in. Bogusław Saganowski, polski piłkarz plażowy, uczestnik Mistrzostw Świata 2006 oraz Mistrzostw Świata 2017. W przygotowaniu turnieju w Łukowie pomagał ksiądz Paweł Konieczny, wikariusz z parafii NMP Matki Kościoła.

W turnieju udział wzięło 32 młodych zawodników w wieku od 11 do 14 lat. Byli to ministranci z trzech łukowskich parafii oraz z parafii w Trzebieszowie. Turniej nie polegał na rozegraniu meczy pomiędzy parafialnymi drużynami. Odbywała się on w tzw. systemie holenderskim. Jak wyjaśnia nam Marek Saganowski, na czterech wyznaczonych na murawie boiskach grały czteroosobowe drużyny. Nie było bramkarzy. Jeden mecz trwał 4 minuty. Rozegrano ich w sumie dziewięć, a w każdym z tych meczy występował inny skład. Wszystko po to, aby każdy z zawodników mógł pokazać co potrafi.

Ministranci spędzili na boisku blisko godzinę. Wszyscy otrzymali medale, dyplomy i upominki. Natomiast za najlepszego gracza turnieju uznany został Norbert Celiński, ministrant z Trzebieszowa. On otrzymał okazały puchar. A na zakończenie była pyszna pizza.

Pierwszy turniej talentów odbył się niedawno w Radzyniu Podlaskim. W poniedziałek 18 września grano w Łukowie. A kolejny turniej, na którym Marek Saganowski będzie poszukiwał talentów, odbędzie się 9 października w Siedlcach.

Turniejowi talentów SLO Marka Saganowskiego patronuje Katolickie Radio Podlasie i portal Podlasie24.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook