Łuków

Modlitewne spotkania w Łukowie

Kościół Czw. 21.12.2023 18:21:09
21
gru 2023

W parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie zakończyły się rekolekcje adwentowe. Prowadził je ksiądz Rafał Jarosiewicz, misjonarz miłosierdzia. Podczas tych dni, kiedy przebywał w łukowskiej parafii organizował również wieczorne spotkania modlitewne. Z dnia na dzień brało w nich udział coraz więcej osób.

Ksiądz Rafał Jarosiewicz to misjonarz miłosierdzia, którą to rolę powierzył mu Papież Franciszek. Jest dyrektorem Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej. Ksiądz Rafał to także autor muzyki, książek oraz audiobooków z tematyki ewangelizacji i duchowości. Pomysłodawca wielu nowych form ewangelizacji m.in. Mobilnego Konfesjonału, Ewangelii na Dachach czy też Biblioteki dla zmarłych i innych. Pracował również przy organizacji rekolekcji na stadionie PGE Narodowy, gdzie gromadziły się tysiące osób. Jak czytamy na stronie szkolaewangelizatorow.pl, ksiądz Rafał to pasjonat ewangelizacji, podróży i różnych dyscyplin sportowych.

Ksiądz Rafał Jarosiewicz podjął się misji ewangelizacyjnej 14 lat temu. Został do niej posłany kiedy pracował jako wikariusz w parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie. Jak nam mówi, po tym czasie wrócił do Łukowa głosić rekolekcje z sentymentem, z miłością i z tęsknotą. „Widzę ludzi, którzy przeszli jakąś drogę. Mają nowe doświadczenie Boga, którzy są piękni tym doświadczeniem, którzy trzymają się ponad tym wszystkim wiary. I to bardzo umacnia”.

Rekolekcje adwentowe, które prowadził ksiądz Rafał Jarosiewicz w parafii Podwyższenie Krzyża Świętego w Łukowie trwały nie jak zwykle trzy, ale cztery dni. Parafianie tłumnie przychodzili na Msze Święte. Co było tego powodem? Ksiądz proboszcz Andrzej Kieliszek stawia następującą tezę: „Myślę, że to takie specyficzne podejście księdza Rafała, który nie tyle koncentrował się na przekazywaniu wiedzy religijnej, chociaż widać, że jest dobrym teologiem, ale z jego strony było to przede wszystkim świadectwo wiary. I tak myślę, że to świadectwo wiary było największą wartością tych rekolekcji, oraz że rezonowało również w sercach odbiorców”.

Podczas rekolekcji na zakończenie każdego dnia odbywały się spotkania modlitewne. Organizowano je w auli I LO. Każdego dnia wspólnie modlono się i słuchano świadectw. Jak usłyszeliśmy od uczestników, których z każdym dniem przychodziło coraz więcej, była to wspaniała okazja do uwielbienia Boga.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

3 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Ks. Rafał Śr. 31.01.2024 07:01:39

Bogu dziękuję za tak pięknych ludzi z pasją szukających ważnych odpowiedzi na życiowe pytania. Dla mnie to był zaszczyt prowadzić te rekolekcje wraz ze wspólnotą.

Grzegorz Niedz. 24.12.2023 16:19:15

Najlepsze rekolekcje jak przeżyłem✝️M🇵🇱

Wiola Niedz. 18.02.2024 11:01:29

Dzięki tym rekolekcja, odważyłam się zacząć rozwiązywać stare rodzinne sprawy.