Łuków

Opłatkowe spotkanie wspólnot parafialnych

Kościół Pon. 15.01.2024 15:16:54
15
sty 2024

Członkowie wspólnot parafialnych działających przy parafii NMP Matki Kościoła w Łukowie spotkali się w Dębowicy, aby podzielić się opłatkiem. Jak czytamy w nadesłanej do nas relacji, była to doskonała okazja, aby lepiej się poznać, zaprzyjaźnić i zrozumieć nawzajem swoje zadania, role i charyzmaty.

Spotkanie płatkowe wspólnot parafialnych działających przy łukowskiej parafii, odbyło się w niedzielę 14 stycznia, w gościnnych progach świetlicy w Dębowicy. W nadesłanej do nas relacji ze spotkania, na którym obecni byli członkowie wspólnot i duszpasterze, czytamy:

„Na spotkaniu nie zabrakło wdzięczności Bogu, śpiewu kolęd oraz serdecznych życzeń składanych sobie nawzajem podczas łamania się białym chlebem. Ksiądz proboszcz Krzysztof podkreślił rolę świeckich w naszej parafii i podziękował za zaangażowanie każdego z osobna. Następnie każda ze wspólnot przedstawiła się, tzn. przekazała wszystkim, w jaki konkretny sposób przyczynia się do budowania dobra w naszej parafii. Była to doskonała okazja, by lepiej się poznać, zaprzyjaźnić i zrozumieć nawzajem swoje zadania, role i charyzmaty.

Ufamy, że wszystko to w duchu współodpowiedzialności świeckich za Kościół będzie prowadzić do lepszej współpracy i głębszego zjednoczenia ze sobą nawzajem (communio horyzontalna) na wzór zjednoczenia Trójcy Świętej, aby w myśl posoborowej odnowy Kościoła nasza parafia mogła być coraz doskonalszą „wspólnotą wspólnot”. Na zakończenie obecne na sali dzieci wystąpiły z grupowym i solowym koncertem kolęd i pastorałek.

Jesteśmy wdzięczni naszym duszpasterzom za pomysł na to spotkanie – oby stało się wydarzeniem cyklicznym i owocnym. Szczególna wdzięczność tym, którzy natrudzili się przy organizacji i obsłudze. Niech Najświętsza Maryja Panna – Matka Kościoła, patronka naszej parafii wstawia się za wszystkimi u Swego umiłowanego Syna”.

Wdzięczni parafianie.

Informację i zdjęcia nadesłał do nas Mariusz Rogulski. Dziękujemy.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.