Łuków

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Radoryża Kościelnego

Kościół Pon. 08.01.2024 10:40:38
08
sty 2024

Ulicami Radoryża Kościelnego w Uroczystość Objawienia Pańskiego przeszedł Orszak Trzech Króli. Do udziału we wspólnym kolędowaniu zaprosiła wszystkich parafia Matki Boskiej Częstochowskiej.

„Jezus Chrystus objawia się światu. Mędrcy składają mu dary: mirrę - zapowiedź męki i śmierci, złoto – symbolizujące władzę nad światem oraz kadzidło, czyli boskość. Pójdźmy i my złożyć dary Jezusowi: złoto naszego życia, kadzidło naszych modlitw i mirrę naszego cierpienia. Podążajmy za gwiazdą Betlejemską w poszukiwaniu i rozwijaniu naszego życia duchowego” – czytamy w relacji nadesłanej do nas z Radoryża Kościelnego.

Za naszym pośrednictwem organizatorzy dziękują wszystkim wiernym za udział w tym wydarzeniu, które jest radosną manifestacją wiary i przywiązania do tradycji chrześcijańskiej. Składają też serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim dobrodziejom, którzy pomogli i wsparli swoją cegiełką organizację orszaku. Dziękujemy strażakom OSP Radoryż Kościelny i „Promykowi” za ciepły bigos oraz Adamowi Nazarukowi za uwiecznienie radosnych chwil wspólnego świętowania.zdjęcia i informacja: Adam Nazaruk/parafia MB Częstochowskiej
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Wierzący Pon. 08.01.2024 10:18:24

BÓG zapłać organizatorom i tym którzy uczynili w sprawie orszaku najmniejsze dobro.