Łuków

Pokutna Droga Krzyżowa przeszła ulicami Łukowa

Kościół Niedz. 24.03.2024 22:13:23
24
mar 2024

Już po raz trzydziesty odbyła się w Łukowie Pokutna Droga Krzyżowa. Uczestnicy nabożeństwa przeszli głównymi ulicami miasta z parafii Przemienienia Pańskiego do parafii Podwyższenia Krzyża Świętego.

Już po raz trzydziesty w Niedzielę Palmową odbyła się w Łukowie Pokutna Droga Krzyżowa. Jej głównym organizatorem jest Wspólnota Organizatorów na czele z doktorem Zbigniewem Pasikiem oraz łukowskie parafie i członkowie różnych wspólnot. Jak co roku, uczestnicy Pokutnej Drogi Krzyżowej spotkali się najpierw na Mszy Świętej w kościele Przemieniania Pańskiego. Po Eucharystii rozpoczęło się nabożeństwo, którego pierwsze stacje znajdowały się na Placu Narutowicza. Następnie wszyscy przeszli ulicami miasta zatrzymując się przy kolejnych stacjach i słuchając rozważań. Ostatnie stacje Drogi Krzyżowej znajdowały się przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego.
Po zakończeniu nabożeństwa głos zabrał doktor Zbigniew Pasik. Dziękował on wszystkim, którzy przez wszystkie te lata brali udział w przygotowaniu Pokutnej Drogi Krzyżowej oraz brali w niej udział.

W Niedzielę Palmową rozpoczęliśmy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.