Łuków

Przez Maryję do Jezusa

Kościół Sob. 09.09.2023 10:10:11
09
wrz 2023

„Im bardziej kochamy Maryję, tym bardziej kochamy Jezusa” - z tymi słowami ksiądz biskup Kazimierz Gurda zwracał się do zebranych na Mszy Świętej w kościele Podwyższenia Krzyż Świętego w Łukowie. Podczas Eucharystii sprawowanej w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, parafia został obdarowana monstrancją, którą ofiarowali Wojownicy Maryi.

8 września obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie odprawiona została Msza Święta, której przewodniczył ksiądz biskup Kazimierz Gurda. Podczas Eucharystii modlono się m.in. w intencji Wojowników Maryi. Oni zaś przekazali parafii monstrancję przedstawiającą Matkę Bożą, w której sercu umieszczony jest Najświętszy Sakrament. Jak mówił podczas homilii ksiądz biskup Kazimierz Gurda, jest to taki wymowny znak, że „Maryja jest tą, która przynosi nam Jezusa. I ciągle jest tą, która na Jezusa wskazuje i do Jezusa prowadzi.”Na zakończenie Mszy Świętej monstrancja przekazana przez Wojowników Maryi została poświęcona przez księdza biskupa Kazimierza Gurdę. Za ten dar dla parafii dziękował ksiądz proboszcz Andrzej Kieliszek. Do podziękowań dołączył również ksiądz Radosław Osipacz, który pełni także rolę diecezjalnego opiekuna Wojowników Maryi.Monstrancja, jaką Wojownicy Maryi ofiarowali parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie jest jedyną taką w diecezji siedleckiej oraz jedną z nielicznych w kraju.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Łukowiak Sob. 09.09.2023 08:06:53

Monstrancja przepiękna. Prawdziwe dzieło sztuki. Wielki ukłon i podziw dla projektanta i rzemieślnika, który to wykonał. Ta monstrancja to namacalny dowód, że są jeszcze bardzo zdolni i kreatywni artyści-rzemieślnicy.