Łuków

Przyjęli Maryję do swoich domów

Kościół Pon. 11.01.2021 09:42:00
11
sty 2021

W parafii Świętej Anny w Jeleńcu powstało jedenaście kręgów Ruchu Szensztackiego. Tworzy je w sumie 132 rodziny. Uroczyste zawiązanie kręgów i przekazanie rodzinom kapliczek z wizerunkiem Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej odbyło się w niedzielę 10 stycznia.

Z inicjatywą utworzenia na terenie parafii kręgów Ruchu Szensztackiego wyszedł ksiądz proboszcz Adam Kulik. Ruch poznał w czasach, kiedy jeszcze pracował w Seminarium Duchownym. O wsparcie poprosił księdza Krzysztofa Stepczuka, proboszcza parafii NMP Matki Kościoła w Łukowie. Zaprosił go na rekolekcje adwentowe, podczas których parafianie poznali cel i zasady działania Ruchu. Następnie z parafianami spotkała się Dorota Goławska, koordynator Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej na terenie diecezji siedleckiej. Odpowiedź parafian była natychmiastowa. W ciągu zaledwie kilku tygodni na zaproszenie do włączenia się w działalność Ruchu odpowiedziało 132 rodziny. W ten sposób utworzono 11 nowych kręgów.

Uroczyste zawiązanie kręgów i przekazanie im kapliczek z wizerunkiem Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej odbyło się w niedzielę 10 stycznia. Zarówno ksiądz proboszcz Adam Kulik, jak i goszczący tego dnia w Jeleńcu ksiądz proboszcz Krzysztof Stepczuk, dziękowali parafianom za to, że postanowili oni przyjąć Maryję do swoich domów.

   POSŁUCHAJ

Szensztat to Ruch Katolicki, którego celem jest wypełnianie Ewangelii Jezusa Chrystusa zgodnie z charyzmatem całego dzieła. Jego historia i przyniesione owoce dowodzą temu, że powstał on ze szczególnej inicjatywy Boga. Aby zrozumieć Szensztat, należy uwzględnić, że jest to ruch odnowy, miejsce łaski i oryginalna duchowość w Kościele.

Jako ruch odnowy Szensztat działa, aby pomóc odnowić Kościół i społeczeństwo w duchu Ewangelii. Zadaniem, misją i powołaniem Ruchu Szensztackiego jest łączenie wiary z życiem codziennym, w szczególności poprzez głęboką miłość do Maryi – Matki Jezusa.

Międzynarodowy Ruch Szensztacki jest obecny na wszystkich kontynentach, a jego członkowie są przedstawicielami różnych stanów (małżeństwa, siostry, księża, młodzież itp.). Wszystkie wspólnoty stanowią duchową rodzinę, która składa się z wielu wspólnot tworzących Rodzinę Szensztacką. Jako miejsce łaski, Szensztat wpłynął na życie milionów ludzi. Sanktuarium Szensztackie jest duchowym domem i centrum życia tego ruchu. Poświęcone jest Maryi jako Matce Bożej Trzykroć Przedziwnej i Zwycięskiej Królowa z Szensztat.źródło: szensztat.pl
AKup [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.