Łuków

Rejonowe Spotkanie Osób Zawierzonych Panu Jezusowi w Niewolę Miłości przez ręce Maryi

Kościół Sob. 20.04.2024 15:02:11
20
kwi 2024

19 kwietnia, w parafii pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie odbyło się Rejonowe Spotkanie Osób Zawierzonych Panu Jezusowi w Niewolę Miłości przez ręce Maryi. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 17.00.

Spotkanie rozpoczęła modlitwa różańcowa, prowadzona przez Osoby Zawierzone z parafii NMP Matki Kościoła w Łukowie, którymi na co dzień zajmuje się ks. Wojciech Stefaniuk. Potem miała miejsce wspólna modlitwa dziękczynna za dar wiary, bowiem to właśnie ona stała się głównym tematem spotkania: „Wiara - trudna droga Maryi i trudna droga Osób Zawierzonych”.

O godzinie 18.00 rozpoczęła się uroczysta Msza święta, podczas której homilię wygłosił ks. Grzegorz Suwała. - To nasze bycie Niewolnikami Chrystusa w Niepokalanej daje nam światło na codzienne życie. To dzięki tej wyjątkowej bliskości i relacji do jakiej doprowadziło nas złożenie aktu całkowitej niewoli z miłości, możemy odczytywać znaki dzisiejszych czasów. (…) Pragniemy jak Maryja, najpełniej słuchać Słowa Bożego i stawać się jego świadkiem tam gdzie nas pośle i postawi Bóg. To zawsze dokonuje się w naszym nawracaniu i jak mówił św. Ludwik Maria Grignion de Montforth - twórca i ojciec Drogi Zawierzenia - w powracaniu do mocy sakramentu chrztu świętego - mówił kapłan.

Po Mszy świętej i modlitwie do Ducha Świętego, diecezjalny duszpasterz Osób Zawierzonych wygłosił konferencję. Ks. Grzegorz w słowie skierowanym do zebranych mówił: „Droga wiary Maryi zaczyna się od Zwiastowania. Maryja poddaje się woli Boga: Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według Twego słowa. Maryja całe swoje serce i całe swoje życie pragnie oddać w służbie Bożego planu. Wypowiadając „tak” Maryja była gotowa na wszystko, ale zapewne nie była świadoma przyszłości. Dopiero w miarę upływu czasu odsłaniał się przed Nią krzyż, który przyjęła.” Wskazywał dalej: „Zastanówmy się w tej konferencji nad naszym tak, które wypowiedzieliśmy Bogu. Jeżeli nawet, jak Maryja, powiedzieliśmy Bogu bezwarunkowe, wielkie tak, to jesteśmy dopiero u początku naszej drogi duchowej. I ta nasza droga wiary będzie prowadzić przez ciemności, noce i cierpienia. Będzie na niej wiele pytań, wątpliwości, niejasności. Uczmy się od Maryi wielkiego zawierzenia Bogu Ojcu i Jezusowi. Zwłaszcza, gdy nie będziemy rozumieć Boga i Jego wskazań. Prośmy, byśmy w takich sytuacjach nie zniechęcali się, ale jak Maryja, trwali cierpliwie pod krzyżem, u stóp Jezusa i rozważali w sercu Jego słowa.”
Po modlitwie uwielbienia na zakończenie spotkania i błogosławieństwie, wszyscy obecni zostali zaproszeni na agapę przygotowaną przez Wspólnotę Osób Zawierzonych z parafii NMP Matki Kościoła w Łukowie.

Kolejne Spotkanie Rejonowe odbędzie się już 27 maja, w Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim. To właśnie tam u stóp Matki Bożej i przy relikwiach św. Ludwika M. Grignion de Montforth spotkają się Osoby Zawierzone. Więcej informacji na temat spotkania można odnaleźć na stronie internetowej:www.zawierzenisiedlce.pl

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Joanna Sob. 20.04.2024 12:19:06

Bardzo dobre spotkanie. Dziękujemy za konferencję o Maryi i Józefie też