Łuków

Rejonowy Dzień Wspólnoty Rejonu Łukowskiego

Kościół Śr. 13.03.2024 10:26:28
13
mar 2024

Członkowie Ruchu Światło – Życie Rejonu Łukowskiego spotkali się na Rejonowym Dniu Wspólnoty. Odbył się on w parafii Świętej Anny w Radzyniu Podlaskim. Był to czas poświęcony modlitwie i rozmowom o duchowym rozwoju.

W relacji, która nadeszła do naszej redakcji, czytamy:

Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło - Życie odbył się 10 marca w parafii Świętej Anny w Radzyniu Podlaskim. Zgromadził on członków Domowego Kościoła z całego Rejonu Łukowskiego. Spotkanie rozpoczęło się powitaniem przez księdza proboszcza, Henryka Ocha i parę rejonową: Joannę i Mariusza Rogulskich. Następnie wysłuchaliśmy konferencji moderatora rejonowego, ks. Wojciecha Stefaniuka o właściwej postawie członków DK wobec rozwoju duchowego. Następuje on w trakcie pracy rocznej oraz podczas rekolekcji. Winniśmy otworzyć się na Boże działanie i Jego słowo, które pragnie dla nas szczęścia. Ważna jest nasza aktywność na spotkaniach w kręgu i posługa na rzecz Ruchu.

W czasie spotkania w grupach członkowie Domowego Kościoła mieli okazję przedstawić swoją drogę formacji w formie wykresu i określić jej najważniejsze daty dla rozwoju duchowego.

Kolejnym Puntem dnia była Msza Święta. Para rejonowa dała świadectwo swojego uczestnictwa w Domowym Kościele i zachęcała do tworzenia nowych kręgów na terenie parafii. Członkowie Domowego Kościoła byli odpowiedzialni za liturgiczną posługę. Spotkanie zakończyło się agapą, która była okazją do rozmów i budowania jedności.

Cieszymy się, że w wydarzeniu uczestniczyli prawie wszyscy członkowie radzyńskich kręgów. Ucieszyło nas, że w Rejonowym Dniu Wspólnoty brały udział dwie pary z kręgu pilotowanego z parafii Św. Trójcy.

Ewa i Jerzy, para animatorska.informacja i zdjęcia: Ruch Światło – Życie Rejonu Łukowskiego

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.