Łuków

Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie w Łukowie

Kościół Śr. 13.12.2023 09:31:09
13
gru 2023

W parafii Świętego Brata Alberta w Łukowie odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty Rejonu Łukowskiego Ruchu Światło – Życie. Jego uczestnicy wspólnie się modlili, wysłuchali wykładu, dyskutowali, a na zakończenie wzięli udział w koncercie pieśni adwentowych.

W relacji, która nadeszła do naszej redakcji czytamy:

Rejonowy Dzień Wspólnoty Rejonu Łukowskiego Ruchu Światło – Życie odbył się w niedzielę, 10 grudnia w parafii Świętego Brata Alberta. Po zawiązaniu wspólnoty i modlitwie do Ducha Świętego moderator rejonowy Ruchu ks. Łukasz Wardak wygłosił konferencję na temat „Istotne cechy ruchu eklezjalnego” wg Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Następnie uczestnicy RDW w małych grupach rozważali ruch eklezjalny jako Kościół – wspólnotę, w myśl założyciela Ruchu jako communio sanctorum (koinonia, wspólnota).

Dyskutowaliśmy i wymienialiśmy się doświadczeniami bycia we wspólnocie: kręgu, grupy, diakonii, parafii. Podjęliśmy również trud wskazania obszarów do wprowadzenia zmian. Każdy z uczestników miał za zadanie wyszukać i zanotować konkretne zadania, które będzie chciał wprowadzić w swojej wspólnocie czy kręgu. Praca w grupach przebiegała bez problemów i zakłóceń, bo nad dziećmi czuwała niezawodna diakonia wychowawcza, kierowana przez małżeństwo Izabeli i Arkadiusza.
Po podsumowaniu pracy w grupach odbyła się agapa, w czasie której można było cieszyć się wspólnotą i zjeść różne smakołyki przyniesione przez uczestników RDW. Następnie udaliśmy się do świątyni, gdzie spotkaliśmy się z naszym Panem i Zbawicielem w Namiocie Spotkania.

Kulminacyjnym punktem Rejonowego Dnia Wspólnoty była Eucharystia, której przewodniczył moderator parafialny Ruchu ks. Paweł Żukowski i moderator diecezjalny ks. Kamil Duszek. Po Mszy Świętej odbył się cudowny koncert scholi oazowej parafii Świętego Brata Alberta pod kierownictwem niezastąpionej Gabrieli Szczygielskiej. Była to uczta dla uszu i duszy, jak podsumował ks. proboszcz Leszek Przybyłowicz.

Nad całością spotkania czuwała niezawodna para rejonowa Joanna i Mariusz Rogulscy, za co im serdecznie dziękujemy.
informacja i zdjęcia: Elżbieta i Mariusz Krasuscy, Marcin Tomczak/Ruch Światło – Życie Rejon Łukowski
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.