Łuków

Remont kościoła Świętego Rocha i dzwonnicy zakończony

Kościół Śr. 26.07.2023 08:49:55
26
lip 2023

Na cmentarzu parafialnym w Łukowie spotkali się członkowie Rady Parafialnej działającej przy kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. Celem tego spotkania było dokonanie odbioru prowadzonej tam w ostatnim czasie inwestycji, w zakres której wchodziło odnowienie elewacji kościoła Świętego Rocha oraz elewacji i dachu dzwonnicy.

Przypomnijmy. Prace remontowo - konserwatorskie przy kościele Świętego Rocha, który znajduje się na cmentarzu parafialnym, rozpoczęły się pod koniec maja. Jak informował nas wówczas ksiądz Andrzej Kieliszek, proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, który zarządza terenem cmentarza, postanowiono odnowić elewację budynku. Po ustaleniach z konserwatorem zabytków przystąpiono do usunięcia starych warstw malarskich. Robiono to metodą piaskowania. Kolejnym etapem prac było odnowienie elewacji znajdującej się na cmentarzu dzwonnicy oraz wymiana dachu. Wszystkie prace wykonywała łukowska firma. Ich koszt wyniósł dokładnie 89 tys. zł brutto. Za wszystko zapłacono z kasy parafii.

We wtorek 25 lipca odbył się odbiór inwestycji. Dokonali go członkowie Rady Parafialnej, której przewodniczy ksiądz proboszcz Andrzej Kieliszek.Teraz jak mówi nam ksiądz Andrzej Kieliszek trzeba będzie „pomyśleć” o odnowieniu ogrodzenia cmentarza Świętego Rocha.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.