Łuków

Schola z parafii NMP Matki Kościoła w Łukowie na przesłuchaniach w stolicy

19
gru 2023

Schola z parafii NMP Matki Kościoła w Łukowie wzięła udział w eliminacjach Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. księdza Kazimierza Szwarlika. Za swój występ członkowie scholi już otrzymali dyplom. Teraz czekają na informacje o tym, czy dostali się do finału.

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. księdza Kazimierza Szwarlika odbywa się w tym roku już po raz trzydziesty. Eliminacje do finału festiwalu odbywały się w minionym tygodniu w Warszawie. Wzięła w nich udział schola z parafii NMP Matki Kościoła, którą tworzy grupa 30 młodych osób w wieku od 6 do 15 lat. Scholę prowadzą Beata Jankowska i Ewa Czerska. Działa od 2018 roku. Jak czytamy w nadesłanej do nas relacji, podczas przesłuchania wszystkim towarzyszyły bardzo duże emocje ponieważ uczestników było bardzo dużo: począwszy od solistów poprzez duety, tria, kwartety aż zespoły folklorystyczne.

- Nasza schola spisała się na medal, a jury było pod wielkim wrażeniem naszego przygotowania – czytamy w informacji, którą otrzymaliśmy z parafii. - Jest wielką niewiadomą czy dostaniemy się do finału, który odbędzie się w Będzinie, ale jesteśmy szczęśliwi i zadowoleni, że mogliśmy tam być za co serdecznie dziękujemy naszemu księdzu proboszczowi Krzysztofowi Stepczukowi.

Gratulujemy występu i czekamy na werdykt.
zdjęcia i informacja: NMP Matki Kościoła w Łukowie
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.