Łuków

Spotkanie Róż Różańcowych Rodziców za dzieci w Radoryżu Kościelnym

02
sty 2024

W parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Radoryżu Kościelnym odbyło się spotkanie opłatkowe członków zrzeszonych w Różach Różańcowych Rodziców za Dzieci. Rozpoczęło się ono Mszą Świętą sprawowaną w intencji osób modlących się tą modlitwą za swoje dzieci oraz za ich rodziny.

Spotkanie Róż Różańcowych Rodziców za Dzieci odbyło się 28 grudnia. W nadesłanej do nas relacji, czytamy:

Eucharystię sprawował i homilię wygłosił duchowy opiekun Róż Różańcowych w naszej parafii ksiądz Sławomir Pękała, a ksiądz proboszcz oraz ksiądz kanonik posługiwali w konfesjonałach. Oprawę liturgiczną przygotowali przedstawiciele Róż, a oprawę muzyczną młodzież zrzeszona w parafialnym oddziale KSM, w wielu przypadkach dzieci omadlane właśnie tą modlitwą różańcową. Pięknym świadectwem była ilość osób, które tego piątkowego wieczoru mogły zgromadzić się w świątyni, aby podziękować za łaski otrzymywane od Matki Bożej oraz poprosić o wstawiennictwo.

Po Mszy Świętej uczestnicy udali się do pobliskiej sali OSP w Radoryżu Kościelnym, aby tam w poczuciu wspólnoty, w tym wyjątkowym czasie radości, jaką niesie ze sobą Boże Narodzenie, celebrować łaskę bycia członkiem Róży Różańcowej Rodziców za Dzieci. Spotkanie rozpoczęło się modlitwą, następnie pani Anna odczytała fragment Pisma Świętego o Bożym Narodzeniu, zaśpiewaliśmy kolędę, ksiądz proboszcz skierował słowo i życzenia, a następnie nastąpiła chwila na połamanie się opłatkiem i złożenie sobie nawzajem życzeń. Dla wielu z nas, którzy znamy się z widzenia, był to jedyny moment, w którym możemy się autentycznie zatrzymać, spojrzeć w oczy i porozmawiać z osobami, które szanujemy, lubimy i z którymi łączymy się duchowo w codziennej modlitwie.

W czasie spotkania usłyszeliśmy krótką historię powstawania Dwunastu Róż Różańcowych. Czternasta jest w trakcie powstawania, ktoś chętny dołączyć? Szczegóły u księdza Sławka.


informacja i zdjęcia: parafia Radoryż Kościelny
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.