Łuków

Świąteczny czas w Przedszkolu im. Jana Pawła II w Łukowie

Kościół Czw. 28.03.2024 11:06:04
28
mar 2024

W Niepublicznym Przedszkolu im. Jana Pawła II w Łukowie, prowadzonym przez Siostry Nazaretanki, zapanowała świąteczna atmosfera. Wszystko to za sprawą spotkania, podczas którego odbyło się poświęcenie wielkanocnych święconek.

Świąteczne spotkanie odbyło się w przedszkolu w środę, 27 marca. W nadesłanej do nas relacji, czytamy:

Znakiem nadchodzących Świąt Wielkanocnych jest m.in. „Święconka”. Dlatego dziś dzieci z Przedszkola Sióstr Nazaretanek przygotowały koszyczki do poświęcenia. Każde dziecko przyniosło swój produkt, którym później podzieliło się z całą grupą: baranek z czekolady, wędlina lub sernik czy babka wielkanocna upieczona razem z rodzicami.

Dzieci z grupy czterolatków przygotowane przez wychowawczynie zaprezentowały krótki program artystyczny ilustrujący tradycje wielkanocne. Z dziecięcych serc zabrzmiało głośno wyśpiewane i długo oczekiwane „Alleluja”. Wybrzmiało wiele ciepłych słów i życzeń. W prezencie dzieci otrzymały babeczki wielkanocne pieczone przez Siostry Nazaretanki. Po poświęceniu pokarmów dzieci spożyły uroczysty podwieczorek, niczym wielkanocne śniadanie, które już niedługo.

Akademię przygotowała wychowawczyni Katarzyna Grochowska.zdjęcia i informacja: Przedszkole Sióstr Nazaretanek w Łukowie

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.