Łuków

Święto Przemienienia Pańskiego i uroczystości odpustowe w łukowskiej parafii

Kościół Pon. 07.08.2023 15:33:03
07
sie 2023

Święto Przemienienia Pańskiego w kościele katolickim obchodzone jest 6 sierpnia. Związane z tym uroczystości odpustowe odbyły się w niedzielę m.in.: w łukowskiej kolegiacie. Mszy Świętej przewodniczył ksiądz biskup Kazimierz Gurda.

Ksiądz biskup na początku Mszy świętej dokonał oficjalnej instalacji dwóch nowych kanoników kapituły kolegiaty łukowskiej. Są to ksiądz Kazimierz Dudek - proboszcz parafii Borki oraz ks. Mirosław Pietrzak - proboszcz parafii Kornica.

- Święto Przemienia Pańskiego jest bardzo ważne, bo ono przygotowuje nas do najważniejszego wydarzenia, którym jest śmierć Jezusa. Chrystus wyprowadzając swych uczniów na górę Tabor, tak naprawdę przygotowywał ich na doświadczenie Krzyża. To tutaj zobaczyli majestat i potęgę Boga i to miało im służyć temu, by w tej trudniej chwili męki pamiętali, że Jezus jest Synem Bożym. Dla nas Góra Przemienia przypomina o ciągłym i nieustannym przemienieniu swojego serca, na wzór serca Jezusowego. Dziś znajdujemy się w świątyni uzyskujemy odpust zupełny, przygotowaliśmy się do tego. To służy zapragnięciu tej cząstki nieba. Jezus nam odsłonił tajemnicę swojego majestatu - powiedział proboszcz parafii Przemienia Pańskiego w Łukowie ksiądz kanonik Jerzy Cąkała..


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Łukasz Goławski

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.