Łuków

Ufni Bogu na ten Nowy Rok... Zespoły z Gminy Łuków kolędowały w łukowskiej parafii

Kościół Niedz. 23.01.2022 18:32:57
23
sty 2022

W niedzielę, 23 stycznia w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie można było posłuchać najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Wszystko to podczas koncertu pod hasłem „Ufni Bogu na ten Nowy Rok”, na którym wystąpiły zespoły z Gminy Łuków.

Kolędowanie odbyło się po mszy św. o godzinie 13.00. Zebranych powitał ks. Łukasz Wardak, wikariusz parafii. Następnie głos zabrał Henryk Wysocki, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, który pokrótce przedstawił występujące zespoły oraz repertuar. Na koncercie zaprezentowały się „Niezapominajki” z Dminina, „Kumpele” z Gręzówki, „Zalesianki” z Zalesia, „Krzepkie babki” z Zarzecza Łukowskiego, którym na akordeonie przygrywał sam proboszcz parafii ks. Marian Banasiuk oraz Zespół Pieśni i Tańca Jata Gminy Łuków. Podczas koncertu można było usłyszeć najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Po występach zespołów głos zabrał Wójt Gminy Łuków Mariusz Osiak, który podziękował wykonawcom i widzom oraz złożył życzenia na nowy rok. Na koniec wszystkie zespoły oraz goście wykonali kolędę "Bóg się rodzi".
Do udziału w tym muzycznym wydarzeniu zaprosili proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie ksiądz kanonik Andrzej Kieliszek, wójt gminy Łuków Mariusz Osiak i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowie Henryk Wysocki.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Edyta Łukaszewska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.