Łuków

Ulicami Łukowa przeszedł Marsz Życia

29
gru 2023

Już po raz dwudziesty szósty ulicami Łukowa przeszedł Marsz Życia. Odbył się on w dniu, w którym obchodzone jest Święto Świętych Młodzianków. Do udziału w marszu zaprosiła Diakonia Ruchu Światło – Życie Rejonu Łukowskiego.

Uczestnicy Marszu Życia spotkali się najpierw na Mszy Świętej w kościele NMP Matki Kościoła. Po Eucharystii odbyło się wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo ekspiacyjne. Następnie wszyscy ruszyli ulicami miasta na cmentarz Świętego Rocha do pomnika dzieci nienarodzonych. W tym roku uczestnikom Marszu Życia towarzyszył ksiądz Wojciech Stefaniuk, wikariusz w parafii NMP Matki Kościoła:


Marsz Życia zorganizowała Diakonia Życia Ruchu Światło – Życie Rejonu Łukowskiego. Uczestniczyły w nim osoby, którym bliska jest sprawa życia ludzkiego oraz ci, którzy 25 marca podjęli Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

Święto Świętych Młodzianków, Męczenników (także Dzień Niewinnych Dzieci Betlejemskich) obchodzone jest dla upamiętnienia Rzezi Niewiniątek dokonanej na rozkaz namiestnika Galilei Heroda w Betlejem (Mat 2, 16 BT). Młodziankowie – dzieci – oddając za Boga życie, otrzymali chrzest krwi i zasłużyli u Boga na podwójną aureolę: dziewictwa i męczeństwa. Kolekta mówi, że Młodziankowie obwieścili chwałę Bożą nie słowem, lecz śmiercią. Święci Młodziankowie są uważani za patronów chórów kościelnych.zdjęcia: Marcin Tomczak Ruch Światło – Życie Rejonu Łukowskiego/podlasie24
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
andrju7 Pt. 29.12.2023 10:48:23

No i pięknie.