Kościół

Wierni z diecezji siedleckiej na Narodowym Marszu Życia w Warszawie

17
kwi 2024

W minioną niedzielę, 14 kwietnia grupa wiernych z różnych parafii diecezji siedleckiej uczestniczyła w Narodowym Marszu Życia w Warszawie. Manifestacja odbyła się pod hasłem „Niech Żyje Polska!”. Niedzielny marsz był głosem „pro life” wielu Polaków, którzy odważnie podkreślili wartość każdego życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Zgromadzenie skupiło liczne grupy społeczne, w tym rodziny, duchowieństwo, siostry zakonne, kleryków, dziennikarzy i ludzi, którzy są zaangażowani w aktywnościach w obronę życia. Manifestacja rozpoczęła się od wyśpiewania hymnu państwowego. Następnie, uczestnicy doświadczyli wyjątkowego momentu, gdy poprzez system nagłośnienia usłyszeli bicie serca nienarodzonego dziecka, uchwycone przez urządzenia ultrasonograficzne.

Przypomniane zostały wypowiedzi Jana Pawła II i Stanisławy Leszczyńskiej, które były wyrazem obrony życia od momentu poczęcia. Następnie uczestnicy marszu ruszyli w drogę, a na ich czele pojawili się husarze na koniach, symbolizujący słynną husarię, która obroniła Europę przed Turkami pod Wiedniem. Za nimi, wśród transparentów i flag, ruszył tłum przyjaznych uczestników, w tym rodziny z dziećmi. W tłumie – ok. 50 tys. – rozbrzmiewały hasła podkreślające Polską tożsamość i sprzeciw wobec aborcji, a także odniesienia do katolickiego charakteru narodu. Organizatorzy wzywają do wytrwałej modlitwy o zatrzymanie aborcji i przeciwdziałanie kulturze śmierci.

W Narodowym Marszu Życia wzięli udział wierni naszej diecezji z Siedlec, Łukowa, Marianowa oraz indywidualnie z innych miejscowości i parafii. Naszą diecezję reprezentowali kapłani: ks. Andrzej Kieliszek, ks. Maciej Majek i ks. Jakub Wyrozębski oraz grupa kleryków siedleckiego seminarium.


Ks. Jakub Wyrozębski

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.