Łuków

Wilczyska: poszli drogą, którą wskazuje Bóg

Kościół Pon. 18.03.2024 11:13:02
18
mar 2024

Na zakończenie Rekolekcji Wielkopostnych, w niedzielę 17 marca wierni z parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Wilczyskach, wzięli udział w Drodze Krzyżowej. Przygotowali ją wspólnie ksiądz proboszcz Krzysztof Uściński, wikariusz Dariusz Wójcik oraz Koło Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie.

„Przez ile dróg musi przejść każdy z nas, by mógł człowiekiem się stać?” W Wielkim Poście Pan Bóg pokazuje nam drogę wyjątkową, nie do porównania z żadną inną – swoją Drogę Krzyżową. Ta Droga Krzyżowa jest po to, byśmy doświadczali nad sobą takiej władzy Jezusa Chrystusa, która nas zbiera w jeden Kościół przy wszystkich naszych, trwających podziałach. Pątnicy zgromadzili się, aby wspólnie przeżyć ten ważny moment religijny, podążając za krzyżem przez ulice Wilczysk. W trakcie procesji krzyż niesiony był przez poszczególne sołectwa, ministrantów i księży.

Dla wielu z uczestników Drogi Krzyżowej był to nie tylko czas duchowej kontemplacji, lecz także okazja do wyrażenia swojej wiary i jednoczenia się z innymi we wspólnej modlitwie. Wszystkim obecnym na tym nabożeństwie dziękujemy za modlitwę, śpiew, obecność, czytanie rozważań. Druhom z OSP Gózdek dziękujemy za zabezpieczenie przejścia pątników.informacja i zdjęcia: parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Wilczyskach

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.