Łuków

Wizytacja w Jedlance

Kościół Pon. 23.10.2023 12:34:38
23
paź 2023

W niedzielę, 22 października w parafii Chrystusa Króla w Jedlance odbyła się wizytacja kanoniczna ks. Biskupa Grzegorza Suchodolskiego. Rozpoczęła się powitaniem Pasterza w progach świątyni, ucałowaniem krzyża, symbolicznym przekazaniem kluczy do kościoła oraz pokropieniem wodą święconą.

Po wejściu do świątyni, ks. Biskupa powitali przedstawiciele parafii. Ks. Krzysztof Chaciński, proboszcz przedstawił sprawozdanie obejmujące funkcjonowanie wspólnoty od ostatniej wizytacji, która odbyła się w 2016 r. Podczas Mszy św. bp Grzegorz odniósł się do wiersza wypowiedzianego przez dzieci, które prosiły by mówił im o Jezusie i chlebie życia. Po Mszy św. odbyło się spotkanie z grupami działającymi w parafii. Każda z nich zaprezentowała swój dorobek.

W sali parafialnej odbyło się także spotkanie z Radą Parafialną oraz dyrektorkami i nauczycielkami. O godz. 15.00 z liczną grupą parafian ks. biskup odmówił Koronkę do Bożego Miłosierdzia i udzielił pasterskiego błogosławieństwa. Na zakończenie ks. proboszcz podziękował za ten czas spotkania i modlitwy.

POBIERZ APLIKACJĘ0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.