Łuków

Wola Gułowska: podziękowania dla rolników /ZDJĘCIA/

Kościół Śr. 08.09.2021 15:48:16
08
wrz 2021

Biskup Kazimierz Gurda w imieniu całego kościoła siedleckiego składał dziś podziękowania rolnikom za ich trud i pracę. Okazją ku temu były Dożynki Diecezjalne Diecezji Siedleckiej, które odbyły się tradycyjnie w Sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września w Woli Gułowskiej.

Na dożynki do Woli Gułowskiej, do Ojców Karmelitów, do Sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września przybyli dziś, 8 września parafianie z całej diecezji siedleckiej, z różnych jej stron. Przywieźli ze sobą wieńce dożynkowe jako wyraz wdzięczności za plony. W imieniu wszystkich rolników Starostwie Dożynek Państwo Małgorzata i Adam Mich z gminy Ułęż, przekazując chleb dożynkowy na ręce biskupa Kazimierza Gurdy, dziękowali za wsparcie w tym trudnym okresie. Bo chociaż nie było w tym roku już suszy to niestety były ulewne deszcze, a część terenów ucierpiała na skutek silnych wiatrów i gradobicia, powodując poważne straty.

Głównym organizatorem Diecezjalnych Dożynek w Woli Gułowskiej był duszpasterz rolników ksiądz Stanisław Chodźko oraz gmina Ułęż. Dożynkowe uroczystości rozpoczęły się od występów przedstawicieli gminy, która w tym roku współorganizowała uroczystości. Następnie odbyła się prezentacja wieńców z poszczególnych parafii diecezji siedleckiej.

Centralnym punktem uroczystości była suma pod przewodnictwem biskupa Kazimierza Gurdy. Podczas homilii biskup dziękował rolnikom za ich trud. Zwracając się natomiast za pośrednictwem naszego radia do wszystkich rolników, mówił: „Pierwsze słowo dziś do rolników to słowo podziękowania. Bez względu na to, jaki ten rok był. Im był trudniejszy, tym podziękowania muszą być większe. Bo więcej potrzeba było trudu i zaangażowania, a czasem też i znoszenia cierpienia. Za to poświęcenie należą się wielkie podziękowania od nas wszystkich, od całego Kościoła, dla rolników”.

W uroczystościach dożynkowych jak co roku razem z rolnikami udział brali przedstawiciele władz parlamentarnych, wojewódzkich i samorządowych. Obecny był m.in. poseł Sławomir Skwarek. Byli też burmistrzowie i wójtowie z różnych gmin z terenu diecezji siedleckiej.Fot. Anna Kupińska/ks. Paweł Broński
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.