Łuków

Wspólnota UMIŁOWANA w Serokomli

Kościół Pon. 13.11.2023 12:52:06
13
lis 2023

W piątek, 10 listopada w parafii Św. Stanisława BM w Serokomli została zainaugurowana wspólnota UMIŁOWANA.

Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św. i adoracji Najświętszego Sakramentu. Następnie odbyło się spotkanie, na którym zebrane kobiety mogły bliżej się poznać i zrozumieć ideę wspólnoty UMIŁOWANA. Byli na nim obecni: proboszcz parafii ks. Paweł Florowski oraz ks. Marcin Cierżyk. Spotkanie przeprowadziła Anna Stephan z Duszpasterstwa Kobiet Diecezji Siedleckiej. Następne spotkanie dotyczące tożsamości kobiet odbędzie się 13 grudnia o godzinie 16:30. Zaproszone są na nie wszystkie osoby, które chcą poznać wspólnotę, rozwinąć potencjał kobiecości, a przez to zbliżyć się do Boga. Zaproszone są kobiety zarówno z parafii Serokomla jak i z innych parafii ościennych bez względu na wiek. W spotkaniach mogą uczestniczyć singielki, mężatki, wdowy ale też kobiety w związkach niesakramentalnych.

Przypominamy, że wspólnota Umiłowana powstała z oddolnej inicjatywy kobiet, zrzesza panie troszczące się o własne zbawienie oraz zbawienie członków swoich rodzin, poprzez formację własnego serca, rozwój duchowy: modlitwę, wspólne rozważanie słowa Bożego, życie sakramentalne, odważne świadectwo wiary w codziennym życiu, szczególne umiłowanie Maryi Niepokalanej i szeroko pojętą służbę – diakonię w Kościele.

Podczas Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet do Pratulina 28 maja 2023 r. biskup siedlecki Kazimierz Gurda erygował wspólnotę i przyjął jest statut. W poszczególnych wspólnotach są wyznaczona liderki, działające jako wolontariuszki. Nazwa tej wspólnoty została zaczerpnięta z Księgi Pieśni nad Pieśniami: „O jak piękna jesteś, jakże wdzięczna, umiłowana, pełna rozkoszy!” (PnP 7,7).

Celem jest wzmacnianie tożsamości kobiety we współczesnym świecie w duchu chrześcijańskiej wizji godności człowieka poprzez formację chrześcijańską kobiet, ich integrację ukierunkowaną na służbę w Kościele szczególnie w wymiarze parafialnym.

O wspólnocie i miejscach spotkań można się dowiedzieć na stronie: www.umilowana.drsiedlce.pl


Inf. i foto: Anna Stephan
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
ks. Marek Weresa

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.