Łuków

Zakończenie I edycji Studium Życia Rodzinnego

Kościół Śr. 22.05.2024 18:47:28
22
maj 2024

Dwa lata temu przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie otwarto Studium Życia Rodzinnego Diecezji Siedleckiej. Pierwsza grupa słuchaczy właśnie zakończyła naukę. Odebrali dyplomy i zaświadczenia. Teraz mogą dzielić się swoją wiedzą z narzeczonymi, małżonkami i rodzinami.

Studium Życia Rodzinnego Diecezji Siedleckiej zostało powołane do istnienia, aby kształcić świeckich do posługi duszpasterskiej wobec narzeczonych, małżeństw i rodzin. Działa w Łukowie, przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Za jego działalność odpowiada ksiądz Jakub Kozak. W minioną sobotę, 18 maja odbyło się uroczyste zakończenie roku przez słuchaczy, którzy przez dwa lata brali udział w zajęciach prowadzonych w studiu.

Absolwenci będą mogli zostać doradcami życia rodzinnego w parafialnych i dekanalnych poradniach rodzinnych, wspierać działania duszpasterzy podczas katechez przedmałżeńskich bądź konferencji czy kursów dla małżeństw. Naukę i formację w studium można podjąć również dla wzmocnienia własnego małżeństwa oraz pogłębienia wiedzy z zakresu życia małżeńskiego i rodzinnego.

Jaki był to czas? Jaka to była grupa? Jak to było dwa lata temu, a jak jest dziś? O tym mówią nam: ksiądz proboszcz Andrzej Kieliszek, ksiądz Jacek Sereda, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Diecezjalnej w Siedlcach i diecezjalny duszpasterz rodzin, Anna i Michał Grzybowscy, absolwenci studium oraz jego dyrektor ksiądz Jakub Kozak.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.