Łuków

Zakończenie Oktawy Bożego Ciała

16
cze 2023

W parafii NMP Matki Kościoła w Łukowie odbyło się uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Eucharystii, na zakończenie której odbyło się błogosławieństwo dzieci, wszyscy spotkali się na placu przed świątynią na wspólnej agapie.

W nadesłanej do nas informacji z tego, co działo się w czwartek, 15 czerwca w parafii NMP Matki Kościoła, czytamy:

Od uroczystości Bożego Ciała aż do dzisiejszego czwartku codziennie odbywały się uroczyste procesje eucharystyczne z Najświętszym Sakramentem. Codziennie też duża grupa dzieci uczestniczyła w procesjach dzwoniąc dzwonkami, sypiąc kwiaty czy niosąc feretrony lub różaniec. Na zakończenie oktawy po procesji miało miejsce błogosławieństwo dzieci. Po odmówieniu specjalnej modlitwy, na głowę każdego dziecka kapłani nałożyli ręce, kreśląc znak krzyża i wypraszając dla nich łaski.

Jako podziękowanie za piękne uczestnictwo w tych procesjach na dzieci czekały niespodzianki. Wata cukrowa, popcorn, fontanna czekolady, bańki mydlane i cudaki zwierzaki z balonów.

Dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za uczestnictwo i zaangażowanie. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc w przygotowaniu atrakcji dla najmłodszych.

zdjęcia i informacja: parafia NMP Matki Kościoła w Łukowie
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.