Łuków

Zakończyły się Misje Ewangelizacyjne w Zofiborze

12
cze 2023

W dniach 4-11 czerwca w parafii św. Zofii w Zofiborze odbywały się Misje Ewangelizacyjne, którym przewodził ks. Jacek Sereda.

Misje Ewangelizacyjne zakończyły się w miniony weekend. Poniżej relacja z ostatnich dni Misji nadesłana do naszej redakcji:

„W piątek pochylaliśmy się nad tematem cierpienia i grzechu. W kilku miejscowościach parafii zostały poświęcone krzyże i kapliczki.

W sobotę, w obecności ks. Bpa Kazimierz Gurdy przywitaliśmy Święte Znaki. Wieczorem ponownie zgromadziliśmy się w naszej świątyni, by odmawiać różaniec i prosić o wstawiennictwo Maryję i Bł. Męczenników.

W niedzielę małżeństwa odnawiały swoją przysięgę małżeńską, a po ostatniej Mszy Świętej pożegnaliśmy Maryję w kopii Kodeńskiego obrazu oraz relikwie Bł. Męczenników z Pratulina.

Te osiem bardzo intensywnie przeżywanych dni wniosło pewną świeżość do naszej parafii, do naszych rodzin. Na czas ich trwania wszystko inne zdawało się być mniej ważne, a myśli i kroki jak najczęściej chcieliśmy kierować ku naszej świątyni. Każde spotkanie bardzo licznie gromadziło parafian w kościele. Słuchaliśmy.

Nasz Misjonarz – ks. Jacek Sereda – dzień po dniu dotykał tematów i spraw, które realnie towarzyszą nam na co dzień, ukazywał je nam w perspektywie wiary. Uczyliśmy się spotykać Boga w naszej codzienności.

Jesteśmy wdzięczni Bogu za naszego Misjonarza, który autentycznie przyjął nas do swojego serca i przez te osiem dni spalał się dla nas, starając się pokazać nam, że Bóg jest dobry. Dziękujemy również ks. Proboszczowi Jarosławowi Czechowi za jego troskę i pełne zaangażowania towarzyszenie nam w przezywaniu tego świętego czasu”.


0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.