Autorskie spotkanie z autorką trylogii "Na Podlasiu"
Kultura
Śr. 13.05.2026 16:30:29
13
maj 2026
maj 2026
Agnieszka Panasiuk, autorka powieści związanych z południowym Podlasiem, będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łukowie. Spotka się z czytelnikami w piątek, 15 maja w Czytelni dla Dorosłych.
Agnieszka Panasiuk to pisarka, która w swoich książkach przedstawia historię i kulturę południowego Podlasia. Z wykształcenia jest nauczycielką historii. Ukończyła Kolegium Licencjackie UMCS w Białej Podlaskiej. Od lat łączy działalność zawodową z twórczością literacką. Jej zainteresowania koncentrują się wokół dziejów i tradycji regionu oraz twórczości Elizy Orzeszkowej.Debiutowała w 2010 roku powieścią „Podróże serc”. Jej dorobek obejmuje m.in. trylogię „Na Podlasiu”: „Antonia”, „Cecylia” i „Aleksandra” oraz powieść historyczną „Ścieżki Elizy” i po niej cykl „Sekrety Białej”. W swoich książkach łączy elementy historii i codzienności, tworząc poruszające opowieści o kobietach zmagających się z życiowymi wyzwaniami.
Spotkanie z pisarką zaplanowano w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek. Odbędzie się w najbliższy piątek, 15 maja. Początek godzina 17:00.

informacja: MBP Łuków





0 komentarze