Łuków

Cyfrowe szkolenia w bibliotece w Starych Kobiałkach

Kultura Sob. 05.12.2020 16:29:00
05
gru 2020

Gminna Biblioteka Publiczna w Starych Kobiałkach zakwalifikowała się do projektu „Cyfrowe GOKi”. W bibliotece pojawił się już nowy sprzęt komputerowy, a wkrótce rozpoczną się cyfrowe szkolenia dla czytelników.

Projekt „Cyfrowe GOKi w podregionie puławskim” jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jego celem jest zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu. Biblioteka została doposażona w pięć nowych laptopów z oprogramowaniem wartych ponad 16 tys. zł oraz w materiały szkoleniowe z zakresu bezpiecznego zachowania w sieci - w życiu prywatnym, społecznym i edukacji oraz dziennikarstwo online.

Jak informuje nas Iwona Brodzik, dyrektor biblioteki w Starych Kobiałkach, w ramach projektu przeszkolony zostanie pracownik biblioteki, który następnie będzie prowadził zajęcia dla czytelników w nowej pracowni. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie Gminnej Biblioteki Publicznej w Starych Kobiałkach.


zdjęcie: GPB w Starych Kobiałkach

AKup/DW

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.