Łuków

Dzień Dziecka w Łukowie

Kultura Czw. 01.06.2023 10:04:00
01
cze 2023

Dziś Międzynarodowy Dzień Dziecka. Obchody tego wyjątkowego dnia rozpoczęły się w Łukowie już w środę, 31 maja. Tego dnia dzieci z miejskich przedszkoli i szkół miały okazję spotkać się z Zofią Stanecką, autorką bestsellerowej serii książek o Basi.

Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką odbyło się w środę 31 maja w Łukowskim Ośrodku Kultury. Na widowni zasiadły przedszkolaki oraz młodsi uczniowie ze szkół podstawowych. Podczas spotkania autorka m.in. poczytnej serii o Basi oraz „Lotta, czyli jak wychować ludzkie stado”, opowiedziała o procesie tworzenia książek, warsztacie pisarskim oraz o tym, jak wygląda jej dzień pracy. Dzieci miały okazję wymyślić historię, którą pisarka zobrazowała na flipcharcie. Był czas na rozmowę, scenkę teatralną z kukiełkami Basi i Taty, jak i również dedykacje dla uczestników wydarzenia.

Spotkanie zorganizowali: Łukowski Ośrodek Kultury, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie oraz Miasto Łuków. Partnerem wydarzenia była łukowska księgarnia, która zorganizowała kiermasz książek Zofii Staneckiej.Ale to nie wszystko. Dzień Dziecka przecież trwa. W Łukowie będzie go można spędzić m.in. nad zalewem Zimna Woda. W godzinach od 12.00 do 18.00 dzieci wraz z opiekunami będą mogły tam bezpłatnie korzystać z kajaków i rowerów wodnych.Wieczorem natomiast, o godzinie 19.00 w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbędzie się wernisaż wystawy „Artystyczny Kociołek”. Na wystawie tej zaprezentowane zostaną prace dzieci, które uczęszczają na zajęcia artystyczne do ŁOK-u.Mamy nadzieję, że dla każdego dziecka dzisiejszy dzień będzie wyjątkowy.

zdjęcie i informacja: ŁOK/OSiR

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.