Kościół

„Eliasz” - polsko – niemiecko – izraelski koncert w Łukowie

20
maj 2024

Po raz kolejny I LO im. T. Kościuszki w Łukowie będzie gościć swoich przyjaciół z Niemiec i Izraela. W ramach tego spotkania mieszkańcy Łukowa i okolic będą mieli okazję wysłuchać koncertu w wykonaniu polskiej, niemieckiej i izraelskiej młodzieży.

To międzynarodowe muzyczne wydarzenie z udziałem chóru „Lutnia” z I LO im. T. Kościuszki w Łukowie, chóru i orkiestry symfonicznej Hiberniaschule z Herne z Niemiec oraz Mar Elias Education Institute Ibillin z Izraela odbędzie się we wtorek 28 maja o godzinie 16.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. Muzycy wykonają wspólnie m.in. oratorium „Eliasz” Felixa Mendelssohna-Batholdy'ego.

Spotkanie młodzieży z Polski, Niemiec i Izraela to efekt wieloletniej współpracy pomiędzy I LO oraz Hiberniashule, którą wspiera międzynarodowa organizacja: Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Ewa Sposób Pon. 20.05.2024 10:16:59

Bardzo się cieszę, że już od 25 lat nasza młodzież z I LO im.T. Kościuszki w Łukowie przy współpracy z młodzieżą z Niemiec i Izraela pokazują nam swoje talenty. Wielkie ukłony dla pomysłodawców i realizatorów tego projektu. To zawsze wielka uczta duchowa. Bardzo dziękuję.