Łuków

Galeria PROwizorium ŁOK: Anatomia Człowieka Współczesnego

Kultura Wt. 02.04.2024 10:17:14
02
kwi 2024

W Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbędzie się wernisaż wystawy „Anatomia Człowieka Współczesnego”. Zobaczymy na niej prace plastyczne autorstwa utalentowanych uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie. Otwarcie wystawy już w najbliższy piętek, 5 kwietnia.

Inspirując się arcydziełami Andrzeja Wróblewskiego, „Portretem Anatomicznym” lub „Człowiekiem Rozdartym”, młodzi artyści wyczuli nie tylko formę, ale i głębię przesłania tych dzieł. Wykorzystując technikę mieszanej techniki malarstwa i kolażu, ich prace kunsztownie eksplorują kondycję współczesnego człowieka. Poprzez swoje dzieła, uczniowie odkrywają i eksponują złożoność ludzkiego doświadczenia w dzisiejszym świecie. Tytuł „Anatomia Człowieka Współczesnego” doskonale oddaje ducha wystawy, która nie tylko analizuje anatomiczną strukturę człowieka, ale również jego psychologiczne, społeczne i emocjonalne aspekty. Prace prezentowane na wystawie są nie tylko estetycznie zachwycające, lecz także prowokujące do refleksji.

Młodzi artyści nie unikają trudnych tematów ani kontrowersji. Ich obrazy stanowią bezlitosne spojrzenie na realia współczesnego życia. Przechodząc przez galerię, odnajdziemy w nich nie tylko zaskakującą interpretację formy, lecz także głębokie treści, które odsłaniają istotę ludzkiego istnienia w obliczu nowoczesności. „Anatomia Człowieka Współczesnego” to więcej niż tylko wystawa sztuki. To zaproszenie do introspekcji i zrozumienia współczesnej egzystencji. Prace tych młodych artystów stanowią nieocenioną okazję do spojrzenia na siebie i świat w najszczerszym lustrze, podążając za refleksją, jaką dały nam wielkie dzieła mistrza polskiego modernizmu.

Wernisaż wystawy „Anatomia Człowieka Współczesnego” odbędzie się w piątek 5 kwietnia o godzinie 18.00 w Galerii PROwizorium w Łukowskim Ośrodku Kultury. będzie ona dostępna będzie dla odwiedzających do 29 kwietnia.informacja: ŁOK
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.