Łuków

Jesienne prace młodych plastyków z łukowskiej „Czwórki”

Kultura Czw. 05.11.2020 14:28:00
05
lis 2020

Uczniowie z klas I B i II A ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie, biorący udział w zajęciach Koła Młodych Plastyków, realizują Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Kreatywne Prace Plastyczne”. W ramach zajęć w ostatnim czasie powstały prace ukazujące kolory jesieni.

Jak czytamy w nadesłanej do nas informacji, główne cele projektu realizowanego wśród najmłodszych uczniów z łukowskiej „Czwórki”, to dążenie do harmonijnego rozwoju dzieci poprzez działania plastyczne oraz popularyzowanie kreatywnych zabaw i dziecięcej twórczości plastycznej. Opiekunki koła Monika Wolanin - Drozd i Ewa Ścioch prowadzą z dziećmi twórcze działania plastyczne zwracając szczególną uwagę na rozwijanie małej motoryki, koordynacji wzrokowo - ruchowej, integracji sensorycznej, spostrzegania, pamięci, wyobraźni i uwagi. Dzieci wykonują prace plastyczne inspirowane przyrodą, za pomocą różnych technik rysunkowych, malarskich, graficznych, papierowych i mieszanych. Tworząc rozwijają ekspresję twórczą i swoją kreatywność. Mogą eksperymentować z różnymi materiałami, fakturami, narzędziami i technikami plastycznymi. Najważniejsze, by korzystały z tanich lub bezpłatnych materiałów, eliminowały plastik i zachęcały wszystkich do recyklingu plastycznego.

Tematyka prac jest inspirowana działaniami bloga Kreatywne Prace Plastyczne. Raz w miesiącu wybrane prace uczniów są wysyłane do organizatorów, a ich zdjęcia są publikowane na stronie Kreatywne Prace Plastyczne w galerii „Sztuka dziecka”. Podsumowanie projektu nastąpi w czerwcu 2021 roku.


Informacja i zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 4
AKup [MSz]

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.