Łuków

Kino Łuków poleca

Kultura Pt. 03.03.2023 10:31:50
03
mar 2023

„Pokolenie Ikea”, „Tata”, „Szczęście Mikołajka” i „Super Futrzak ratuje świat” - to filmy, które zobaczymy na ekranie Kina Łuków od 3 do 9 marca.

„Pokolenie Ikea” to komedia produkcji polskiej z 2023 roku. Korpo, kredyt, szybki seks, czyli duże miasto w pigułce. Dla głównego bohatera przygodny seks, fantazje erotyczne i szybkie romanse to punkt wyjścia do opowieści o realiach, w jakich żyją współcześnie młodzi. Film opowiada o tym czego pragną kobiety… i mężczyźni. W odważny sposób mówi o seksualności i pragnieniach współczesnych młodych dorosłych, którym łatwiej przychodzi przerzucanie się liczbą partnerów seksualnych niż przyznanie się do potrzeby miłości. Adaptacja głośnej i kontrowersyjnej książki Piotra C. to pozycja dla wszystkich, którzy chociaż raz posmakowali randkowania. Szybki seks nigdy nie był łatwiej dostępny. „Pokolenie Ikea” to opowieść o randkowaniu, seksie, ale i miłości. Sceny erotyczne nie są w nim wyłącznie ozdobnikami – twórcy mówią o seksualności i życiu współczesnych młodych dorosłych z odwagą i szczerością. „Pokolenie Ikea” to niezwykle zabawny, pełen emocji i zaskakujący film, który zabierze widzów w podróż przez nieznane, pełne sprzeczności tereny współczesnej młodości. Pokazuje świat, w którym żyjemy, bezpruderyjnie i z perspektywy, w której nie zabraknie ironicznego humoru i ciętego komentarza doskonale znanego fanom książki i bloga „Pokolenie Ikea”. W roli Olgi i Piotra zobaczymy Michalinę Olszańską oraz Bartosza Gelnera. W pozostałych rolach występują m.in.: Karolina Gorczyca, Adrianna Izydorczyk, Dagmara Bryzek, Majka Jeżowska, Marta Bryła, Zuzanna Galewicz, Jan Aleksandrowicz-Krasko, Mateusz Dymidziuk, Paweł Małaszyński, Sławomir Mandes i – po raz pierwszy na wielkim ekranie – Adi Nowak.

Film „Pokolenie Ikea” w Kinie Łuków od 3 do 9 marca o godz. 20:15. Czas: 1 godz. 43 minuty.„Tata” to dramat produkcji polsko/ukraińskiej z 2022 roku. Michał jest kierowcą TIRa i ojcem samotnie wychowującym córkę Miśkę. Długie godziny za kółkiem, samotność i ciągłe życie w drodze to dla niego codzienność. Najważniejsze, żeby dotrzeć z towarem na czas. Kiedy jest w trasie, jego córką opiekuje się ukraińska sąsiadka. Jej wnuczka Lena i Miśka są nierozłączne. Gdy ukraińska niania nagle umiera, Michał zabiera dziewczynki ze sobą w podróż. Przydrożne parkingi, życie w trasie, granica, a wreszcie spotkanie z rodziną Lenki w Ukrainie to dla dziewczynek ważna lekcja siostrzeństwa i dorastania w zmieniającym się na ich oczach świecie peryferii Europy. Ukraina, która dla Lenki jest symbolem domu i cudownego dzieciństwa okaże się miejscem doświadczonym przez trudy życia i zmagania bohaterów. Dla Michała przymusowa podróż to czas dorastania do bycia tatą. Dzięki niej może w końcu przestanie uciekać przed swoimi demonami i odkryje, co w jego życiu jest tak naprawdę najważniejsze.

Film „Tata” w Kinie Łuków od 3 do 9 marca o godz. 18:00. Czas: 1 godz. 55 minut.„Szczęście Mikołajka” to animacja produkcji francusko/luksemburskiej z 2022 roku. Jak to możliwe, że taki mały chłopiec robi tyle zamieszania?! Piszą o nim książki, rysują komiksy, kręcą filmy! W czym tkwi jego tajemnica? I skąd on się właściwie wziął? Zapraszamy w podróż do zwariowanego świata Mikołajka, gdzie oprócz tysiąca przygód, znajdziemy być może odpowiedzi na te wszystkie pytania. Wszystko zaczęło się wiele lat temu w Paryżu, gdy w pewnej sympatycznej rodzinie przyszedł na świat mały chłopiec o imieniu Mikołajek. Niewiele wiadomo o jego najmłodszych latach, ale o czasach szkolnych usłyszał cały świat! Razem z paczką zwariowanych kumpli Mikołajek do perfekcji opanował niełatwą sztukę doprowadzania do szaleństwa nie tylko nauczycieli, ale także kochanych rodziców, sąsiadów, a nawet sklepikarzy. Każda ich przygoda wywołuje istne tsunami w szkole lub w domu, a kłótnia urasta do rozmiarów bitwy pod Waterloo. Nie sposób ich jednak nie kochać, bo wszystko czego dotkną zamieniają w radość i śmiech. Dzieje się to oczywiście za sprawą samego Mikołajka, który ma dryg do przygody i niekończącą się ciekawość. To właśnie ona pewnego dnia każe mu zakraść się do pracowni swoich twórców Renégo Goscinnego i Jean-Jacques'a Sempégo, którzy opowiedzą mu o swojej przyjaźni, dzieciństwie i o tym jak pewnego dnia go wymyślili.

Film „Szczęście Mikołajka” w Kinie Łuków od 3 do 9 marca o godz. 13:15 oraz 16:30. Czas: 1 godz. 22 minuty.„Super Futrzak ratuje świat” to film familijny produkcji fińskiej z 2022 roku. Super Futrzak to przytulaśna świnka morska, która postanawia wyruszyć na niebezpieczną misję. Bardzo chce pokazać, że nie jest zwykłym, domowym zwierzątkiem, które bezczynnie siedzi w klatce. Postanawia więc zrobić coś, co pomoże zbawić świat – uratować zagrożone wyginięciem pszczoły. Film w przystępny i dowcipny sposób podejmuje ważne tematy związane z ekologią.

Film „Super Futrzak ratuje świat” w Kinie Łuków od 3 do 9 marca o godz. 14:45. Czas: 1 godz. 30 minut.Bilety na wszystkie filmy można kupić w kasie Kina Łuków oraz on-line.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook