Łuków

Kinowe seanse w Łukowie

Kultura Czw. 10.08.2023 16:05:01
10
sie 2023

„Porady na Zdrady 2”, „Barbie”, „Mission: Impossible - Dead Reckoning - Part One” oraz „Mavka i strażnicy lasu” zostaną wyświetlone w Kinie Łuków. Polskie i zagraniczne produkcje będzie można obejrzeć w najbliższym tygodniu kinowym w dniach od 11 do 17 sierpnia.

„Porady na zdrady 2” to komedia produkcji polskiej z 2023 roku. Poradnia dla kobiet ze złamanymi sercami działa na pełnych obrotach. W miejsce Maćka, który wspólnie ze swoją ukochaną Kaliną udają się na drugi koniec świata, stanowisko specjalisty od problemów w związkach przejmuje jego brat Franek (Antoni Królikowski). Nie podoba się to jego dziewczynie Asi (Karolina Chapko), która nie może znieść widoku pożądliwych damskich spojrzeń skierowanych na faceta jej życia. W imię ratowania miłości Franek postanawia zmienić swoje zainteresowania zawodowe. Z pomocą przychodzi mu Tymek (Tomasz Karolak), który z wielkim sukcesem prowadzi grupę wsparcia „Mściwój” dla zagubionych w życiu facetów. Za jego sprawą Franek wplącze się w aferę, która wywoła u jego ukochanej jeszcze większą zazdrość niż do tej pory. Sfrustrowani swoimi partnerkami mężczyźni i rozżalone na swoich partnerów kobiety staną naprzeciw siebie, a finał tej historii zaskoczy wszystkich!

Film „Porady na zdrady 2” w Kinie Łuków w dniach od 11 do 17 sierpnia o godzinie 18:30. Czas: 1 godz. 48 minut.„Kicia Kocia na pikniku” to animacja dla najmłodszych widzów produkcji polskiej z 2023 roku. Bajka przeznaczona jest dla dzieci od 4 lat. Bystra kotka oraz jej przyjaciele zapraszają do kin. „Kicia Kocia na pikniku” to filmowa opowieść na podstawie uwielbianych książek Anity Głowińskiej. Uwielbianą przez najmłodszych rezolutną kotkę czekają nowe przygody. Razem ze swoimi wiernymi przyjaciółmi – Packiem, Adelką i Juliankiem – uda się na basen, plażę i oczywiście na piknik! Zobaczymy też, jak poznaje nowego kolegę podczas gry w piłkę, uczy się ważnej lekcji bawiąc się w sklep oraz odwiedza swojego wujka na wsi, gdzie zachwyca się jego nowym traktorem! Film realizowany w Polsce ze wsparciem finansowym na podstawie ustawy o finansowym wspieraniu produkcji audiowizualnej, przyznanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Film „Kicia Kocia na pikniku” w Kinie Łuków w dniach od 18 do 24 sierpnia o godzinie 13:45. Czas: 45 minut.„Barbie” to komedia fantasy produkcji brytyjsko/amerykańskiej z 2023 roku. Barbie, która żyje w idealnym bajkowym świecie przechodzi kryzys egzystencjalny. A przecież świat Barbie to idealne miejsce, pełne idealnych mieszkańców. No, chyba że ktoś przeżywa akurat kryzys egzystencjalny w całej pełni. Albo jest Kenem. Akcja zaczyna się w świecie idei: Krainie Barbie, gdzie ziścił się feministyczny sen z reklamy Mattela. Kobiety objęły tu wszelkie możliwe posady – od prezydentki po operatorkę młota pneumatycznego – a mężczyznom pozostała rola kwiatków do kożucha: mogą co najwyżej prężyć mięśnie na plaży (za dnia) i tańczyć synchronicznie na imprezie (wieczorem). Proste: Barbie rządzą, a Kenowie pogodzili się z takim stanem rzeczy, nawet jeśli czasem ukradkiem otrą łezkę. Pewnego dnia coś się jednak psuje. Najbardziej wzorcowa, stereotypowa Barbie – czyli po prostu Barbie – zaczyna czuć się mniej idyllicznie niż zwykle. W jej życie wkracza bowiem proza: cellulit, płaskostopie, zimna woda pod prysznicem. By przywrócić zaburzony porządek, Barbie wyruszy w towarzystwie nieproszonego Kena do Rzeczywistego Świata...

Film „Barbie” w Kinie Łuków w poniedziałek, 14 sierpnia o godzinie 17:00 oraz 19:30. Czas: 1 godz. 54 minuty.„Mission: Impossible - Dead Reckoning - Part One” to film sensacyjny produkcji amerykańskiej z 2023 roku. Ethan Hunt (Tom Cruise) i jego zespół IMF rozpoczynają swoją najniebezpieczniejszą misję. Są na tropie nowej, przerażającej broni, która zagraża ludzkości. Muszą zdążyć zanim broń wpadnie w niepowołane ręce. Stawką jest kontrola nad przyszłością i losami świata. Kiedy mroczne siły z przeszłości Ethana zbliżają się, rozpoczyna się śmiertelny wyścig dookoła globu. W obliczu tajemniczego, wszechpotężnego wroga Ethan jest zmuszony uznać, że nic nie ma większego znaczenia niż jego misja - nawet życie tych, na których mu najbardziej zależy.

Film „Mission: Impossible - Dead Reckoning - Part One” w Kinie Łuków w dniach od 11 do 17 sierpnia o godzinie 20:15. Czas: 2 godz. 43 minuty.„Mavka i strażnicy lasu” to animacja produkcji ukraińskiej z 2023 roku. Film będzie wyświetlany w Kinie Łuków w języku polskim oraz ukraińskim. W polskiej wersji językowej wystąpi Roksana Węgiel, która użycza głosu Mavce - tytułowej bohaterce. Film zrealizowany jest na najwyższym światowym poziomie, animacja z olśniewającą oprawą plastyczną oparta na motywach starosłowiańskich mitów i podań. Magiczna opowieść o tym, że prawdziwe szczęście osiągnąć można tylko żyjąc w zgodzie z siłami natury. Mityczna strażniczka lasu musi bronić skrytego w puszczy źródła życia przed chciwością bezdusznej księżniczki. Gdzieś w dalekich ostępach magicznego lasu kryje się źródło życia, którego strzeże urocza wróżka Mavka. Nigdy dotąd żaden człowiek nie zakłócił panującego tu odwiecznego porządku, a zamieszkujące okolicę zwierzęta i mityczne stworzenia nie wiedzą, co to strach. Pojawienie się tu utalentowanego muzykanta Łukasza będzie więc nie lada wydarzeniem. Tym bardziej, że wkrótce Mavka i Łukasz staną się nierozłączni, a rodzące się między nimi uczucie rozkwitnie jak czarodziejski kwiat. Niestety sielankę wkrótce zburzy próżna i chciwa księżniczka, która dowiedziawszy się o magicznej mocy źródła życia, postanowi wykraść je, by na zawsze zachować młodość. Jej słudzy wkroczą do lasu, gotowi niszczyć wszystko co stanie im na drodze do wypełnienia rozkazu. Czy Mavka i Łukasz znajdą w sobie siłę, by obronić las i jego mieszkańców? Czy miłość łącząca wróżkę i człowieka ma szansę przetrwać?

Film „Mavka i strażnicy lasu” w języku polskim w Kinie Łuków w dniach od 11 do 17 sierpnia o godzinie 16:45, a w języku ukraińskim - o godzinie 14:00. Czas: 1 godz. 30 minut.Inf. Pras.

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Kaja1992 Pt. 11.08.2023 14:03:47

Wszystkie już obejrzane dawno w Siedlcach. Dla kogo ten repertuar?